Čo je to widget

Čo je to widgetWidgety pridávajú funkcie a obsah do postranných panelov. Nájdete ich aj v pätičke, hlavičke alebo na iných častiach stránky.

Môžete sa s nimi stretnúť tiež pod názvom miniaplikácie. Tieto webové prvky vyzerajú ako malé bloky s informáciami. WordPress obsahuje miniaplikácie ako kategórie, posledné príspevky, najnovšie komentáre, archív rubrík, kalendár a podobne.

Majitelia e-shopov iste uvítajú možnosť pridania  bloku s najlepšie hodnotenými produktmi. Poskytujú možnosť nastavenia dynamického prepojenia webu bez nutnosti programovania. 

Widget Logic
Umiestnenie widgetu

Počet a funkcie miniaplikácií určuje používaná WordPress téma. Ak chcete na stránku pridať viacero miniaplikácií, než ponúka vaša téma, môžete to urobiť nainštalovaním WordPress pluginov. Napríklad WP Editor Widget.

Ako pridať widget na stránku

WordPress pridanie widgetu
Pridanie widgetu

Tieto miniaplikácie pridávate v administrácii vašej WordPress stránky pomocou funkcie Vzhľad. Zvolenú miniaplikáciu vložíte do bočného panelu alebo päty stránky uchytením myšou a následným pretiahnutím. Môžete na ňu tiež kliknúť myšou a zo zobrazených možností zvoliť, kam ju chcete pridať.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here