Čo je to editor príspevkov

WordPress vizuálny editor zobrazuje váš príspevok v tej podobe, ako bude zobrazený na stránke. Vo vizuálnom editore pracujete podobne ako v inom bežnom textovom editore. Pomocou tlačidiel alebo klávesových skratiek môžete meniť typ

Editor príspevkov (post editor) vo WordPresse umožňuje upravovať obsah článkov a stránok.

Zobrazuje sa na stránke vytvárania a úpravy príspevku pod názvom článku alebo stránky.

Editor príspevkov vo WordPresse

Vo väčšine WordPress tém sa pri vytváraní príspevkov stretnete s dvoma základnými editormi príspevkov:

WordPress vizuálny editor

WordPress vizuálny a textový editor
Vizuálny a textový editor

WordPress vizuálny editor zobrazuje váš príspevok v tej podobe, ako bude zobrazený na stránke. Vo vizuálnom editore pracujete podobne ako v inom bežnom textovom editore.

Pomocou tlačidiel alebo klávesových skratiek môžete meniť typ písma, kopírovať a vkladať text, nastaviť odrážky, číselné odrážky a podobne. Do textu môžete tiež vložiť odkaz na inú stránku alebo niektorý z príspevkov na vašej stránke.

Vizuálny editor okrem toho umožňuje zvoliť mód písania bez rušenia. Ak chcete písať tak, aby sa text zobrazoval na celej obrazovke, stlačte tlačidlo písanie bez rušeniav pravom hornom rohu vizuálneho editora. V tomto móde písania sú všetky panely nástrojov okrem tlačidiel vizuálneho editora skryté.

WordPress textový editor

WordPress textový editor zobrazuje text aj s html kódmi. V textovom editore sa všetok obsah, ktorý ste vložili do vášho príspevku, zobrazuje v html formáte. Tlačidlá v textovom editore pracujú dvojakým spôsobom. Ak zvýrazníte text a potom kliknete na tlačidlo, vložíte html kód na začiatok a na koniec textu naraz.

Ak kliknete na tlačidlo bez zvýraznenia konkrétneho textu, vložíte kód, ktorý sa bude vzťahovať na text, ktorý následne napíšete. Opätovným stlačením tlačidla kód uzavriete. Textový editor sa odporúča používať používateľom, ktorí majú aspoň základné znalosti html.

Ak chcete zmeniť aktuálny editor, v ktorom pracujete, použijete tlačidlo nad oknom, v ktorom vytvárate obsah stránky alebo článku.

Editor Gutenberg

Najnovším WordPress editorom je Gutenberg. Gutenberg je dostupný od WordPress verzie 5.0. Gutenberg pracuje na báze blokov. Bloky môžete vytvárať pre všetky druhy obsahu stránky: text, obrázky, videá tabuľky a podobne. Jednotlivé bloky môžete pri tvorbe stránky a príspevkov presúvať a upravovať, čo pomáha pri lepšej predstave konečného vzhľadu stránky.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here