Vlastnosti produktu vo WooCommerce

V tejto časti návodu pre pridanie nového produktu vo WooCommerce si povieme, ako k produktu priradiť konkrétne vlastnosti. Vlastnosti produktu (product attributes) sú napríklad farba, vzor, veľkosť a podobne.

Vlastnosti a pokročilé nastavenia produktu

Vlastnosti produktu

Vlastnosti produktu sú dobrou pomôckou pre filtrovanie tovaru. Zobrazujú sa tiež na stránke konkrétneho tovaru. Aby ste tieto vlastnosti mohli priradiť k novému tovaru, musíte si ich najskôr zadefinovať.

Pre vytvorenie zoznamu vlastností produktov alebo pre pridanie novej vlastnosti prejdite v administrácii internetového obchodu na možnosť Produkty › Vlastnosti. Na stránke, pre vytvorenie vlastností produktov vyplníte:

WooCommerce vytvorenie vlastnosti produktu
Vytvorenie vlastnosti produktu

Meno —vyplňte názov vlastnosti tovaru.
Slug — slug je časť URL adresy, ktorá definuje konkrétnu vlastnosť produktu. Nemusíte ho zadávať, WooCommerce ho vytvorí za vás.
Povoliť archív — ak zaškrtnete políčko v tomto riadku, vlastnosť produktu bude mať vo WooCommerce vlastný výpis produktov, ktoré jej vyhovujú.
Základné radenie — v tejto časti stránky nastavujete, akým spôsobom budú vlastnosti zoradené na stránkach tovarov.

Zoznam vlastností produktov

Na stránke Produkty › Vlastnosti máte teraz vytvorený váš zoznam vlastností produktov. Keď prejdete kurzorom po názve konkrétnej vlastnosti, zobrazia sa vám dva linky: Upraviť a Vymazať. Pomocou nich môžete upravovať alebo vymazať jednotlivé vlastnosti tovarov.

Vytvorenie hodnôt vlastností tovaru

V tabuľke vlastností produktov nájdete tiež link pre Nastavenie hodnôt. Tento link slúži pre nastavenie hodnôt pre vlastnosti produktov ako sú veľkosť a podobné parametre. V mojom príklade nastavíme hodnoty pre vlastnosť materiál. Pre vytvorenie hodnoty vyplňte polia Názov a Popis. Potom kliknite na tlačidlo Pridať novú…

WooCommerce nastavenie hodnoty vlastnosti
Vytvorenie hodnoty vlastnosti

Pridané hodnoty sa zobrazujú v tabuľke na pravej strane stránky. Keď prejdete kurzorom po názve konkrétnej hodnoty, zobrazia sa vám linky pre úpravu, rýchlu úpravu, zmazanie a zobrazenie hodnoty.

Nastavenie vlastností a hodnôt produktu pre nový produkt

Vráťme sa teraz na stránku pridania nového produktu. Na záložke Vlastnosti v tabuľke údajov produktu kliknite na šípku v riadku Užívateľom zadaná vlastnosť produktu. Zobrazí sa zoznam vami vytvorených vlastností produktu. Vyberte jednu z nich a kliknite na tlačidlo Pridať.

WooCommerce priradenie vlastnosti produktu
Priradenie vlastnosti produktu

Priradenie hodnoty vlastnosti produktu

V tabuľke, ktorá sa zobrazí po priradení vlastnosti produktu, môžete k vybranej vlastnosti priradiť aj hodnotu. Kliknite do poľa Vyberte hodnoty a zobrazí sa vám zoznam vami vytvorených hodnôt. Tu vyberte hodnoty, ktoré chcete priradiť k tovaru. Môžete zvoliť aj viacero hodnôt. Ak chcete niektorú hodnotu zo zoznamu vymazať, kliknite na malý krížik pri jej názve.

WooCommerce priradenie hodnoty vlastnosti produktu
Priradenie hodnoty vlastnosti produktu

Pridanie novej hodnoty tovaru — v tabuľke nájdete aj tlačidlo pri pridanie novej hodnoty tovaru Pridať novú. Názov novej hodnoty vpíšte do okna, ktoré sa vám otvorí po jeho stlačení.

WooCommerce pridanie novej hodnoty tovaru
Pridanie novej hodnoty tovaru

Viditeľné na stránke produktu — posledným riadkom v okne nastavenia vlastností produktu je nastavenie viditeľnosti na stránke produktu. Zaškrtnutím zaškrtávacieho poľa zvolíte, či sa daná vlastnosť bude zobrazovať na stránke produktu.

Zmena poradia vlastností

V editácii produktu treba nadísť myškou nad niektorou z vlastností – zobrazí sa ikona troch čiarok, cez ktorú sa dá systémom chyť a pusť meniť poradie.

Zmena poradia vlastností produktu

Pokročilé nastavenia pre produkt

Na poslednej záložke tabuľky údajov o produkte môžete nastaviť niektoré doplnkové funkcie.

WooCommerce údaje o produkte pokročilé
Údaje o produkte – pokročilé

Poznámka k objednávke — poznámky k objednávke slúžia na zadanie informácií, ktoré chcete poslať zákazníkovi po nákupe.
Poradie produktu — predvolené poradie produktov vo WooCommerce je podľa názvu. Ak si chcete zvoliť vlastné poradie, môžete to urobiť zadaním poradového čísla v tomto riadku.
Povoliť recenzie – zaškrtnutím políčka povolíte zobrazovanie recenzií pri konkrétnom tovare.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

18 Komentáre

 1. Dobry den. Je prosim mozne nastavit zoskupeny produkt (2 variovatelne produkty s vlastnostou velkost (s,m,l)) tak ze bude mozne nakupovat ho iba na jednej stranke zoskupeneho produktu?
  Inymi slovami predtavte si fotku muza s nohavicami a koselou a ja si kupim napriklad nohavice L a koselu M bez toho aby som sa preklikaval do jedntlivych produktov.
  Dakujem velmi pekne vopred.

  • Dobrý deň.
   Nenapadá mi spôsob ako to urobiť v samotnom WooCommerce, bude na to potrebný nejaký plugin. Viem si to predstaviť spraviť cez tento.

 2. Dobrý deň, prosím, je nejaká možnosť hromadne povoliť recenzie produktov? Alebo len pri každom produkte samostatne cez Údaje o produkte – pokročilé?

  • Dobrý deň,

   Choďte do WooCommerce -> Nastavenia -> Produkty a dole zaškrtnite ‚Povoliť recenzie‘.

  • Ešte upresním odpoveď: V rámci hromadnej editácie v administrácii nie je taká možnosť, ale dá sa aktivovať programátorsky.

 3. Zdravím, je nejako možné pridať k produktu voľné pole, do ktorého bude možné vpísať požiadavku/text(napríklad meno) kvôli personalizácií daného produktu? Ďakujem. 🙂

 4. Dobry den mozem vas poprosit o radu nahadzujem v e shope vlastnosti /velkost, farbu,druh…./da sa tieto hlavne vlastnosti posuvat tiez hore a dole tak aby na seba logicky nadvezovala. Proste vlastnosti bycikla su ine ako napríklad šalu .a ja ich mam vela od tvaru cez materiál.Skúste mi doslova napisat co stlačit..Dakujem

  • Dobrý deň,
   je mi ľúto, ale s týmto neviem poradiť. Ak chcete môžem vám odporučiť WooCommerce odborníka, ktorý by sa vám na to pozrel v rámci svojich služieb.

 5. Zdravím :),

  1.je možné vo vlastnostiach zmeniť ikonu štvorčeka na ikonu kruhu?
  2. ak nahrám obrázok je ho možné urobiť aby nebol vo štvorci orámovaný? príklad typ kameňa a ikonka diamantu je teraz vo vnútri štvorca, chcel by som aby bola len ikonka.

  • Dobrý deň, obe veci závisia od použitej šablóny – ak to neumožňuje vo svojich nastaveniach, tak sa to dá spraviť programátorsky cez CSS.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here