WooCommerce – nastavenie REST API a Webhook

Ďalším krokom nastavení WooCommerce je nastavenie REST API a Webhook. Pre tieto nastavenia zvoľte vo WordPress administrácii možnosť WooCommerce › Nastavenia › Pokročilé.

WooCommerce - nastavenie REST API a Webhook

Nastavenie REST API vo WooCommerce

Začneme nastavením REST API. API (Application Programming Interface) umožňuje pristupovať k dátam z viacerých platforiem a poskytovať dáta ďalším užívateľom.

Pre používanie API si najskôr musíte vygenerovať kľúč. Tento kľúč je potrebný pre zabezpečenie prístupu k prenášaným informáciám. Typickým príkladom sú napríklad objednávky, ku ktorým by mali mať prístup len konkrétni užívatelia a nemali by byť verejne dostupné.

WooCommerce pridanie REST API
Pridanie REST API

Pre nastavenie nového API kliknite na link REST API navrchu stránky. Tu môžete pridať nový kľúč. Pre jeho vytvorenie kliknite na Pridať kľúč. Otvorí sa vám nasledujúce okno s detailami API kľúča:

WooCommerce detaily API kľúča
Detaily API kľúča

Nájdete tu niekoľko riadkov:

Popis — do tohto riadku zadajte meno kľúča.
Používateľ — ako používateľ je vopred nastavený administrátor stránky. Môžete sem pridať viacerých používateľov.
Oprávnenia — po kliknutí na šípku na konci okna si môžete vybrať z troch možností oprávnení: čítať, zapísať, čítať/zapísať.

WooCommerce vygenerovaný API kľúč
Vygenerovaný API kľúč

Váš kľúč prístupu k informáciám vygenerujete kliknutím na Generovanie API kľúča. Následne sa vám otvorí okno s vašimi prístupovými kľúčmi. Kľúče si skopírujte. Po spustení stránky totiž zostanú skryté. Naspodku stránky tiež nájdete link pre zrušenie kľúča.

Staršie API

Pre povolenie starších API kliknite na link Staršie API navrchu stránky. Prejdete na stránku, kde môžete zakliknutím políčka povoliť staršie rozhrania REST API.

WooCommerce staršie API
Povolenie starších API

Nastavenie Webhook vo WooCommerce

Predposledný link z pokročilých nastavení WooCommerce je WebhookWebhook je url adresa, na ktorú sa pri určitej akcii automaticky spustí volanie, ktoré zabezpečí odoslanie hodnoty tejto akcie. Vďaka tomu vo WooCommerce vytvoríte napojenie aplikácií tretích strán.

WooCommerce pridanie Webhook
Pridanie Webhook

Webhook pridáte kliknutím  na tlačidlo Pridať webhook. Otvorí sa vám stránka, na ktorej vyplníte potrebné údaje a nastavenia. Po vyplnení všetkých polí kliknite na Uložiť webhook.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here