Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

V predchádzajúcom článku Nastavenie DPH som spomenul, ako sa dajú vytvoriť doplnkové daňové triedy. Teraz sa pozrieme na nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce pre všetky dane.

Nastavenie daňovej sadzby vo WooCommerce

Nastavenie daňovej sadzby (tax)

Pre nastavenie daňovej sadzby prejdite v nastaveniach WooCommerce do časti Daň. V hornom riadku nájdete niekoľko linkov. Všetky sadzby dane sa vypĺňajú rovnako. V našom príklade si prejdeme nastavenie štandardnej sadzby dane. Kliknite preto na link Štandardná sadzba.

WooCommerce nastavenie daňovej sadzby
Nastavenie daňovej sadzby

V tabuľke, ktorá sa otvorí, nájdite tlačidlo Vložiť riadok a kliknite naň. Ak predávate vo viacerých štátoch, budete postupne pridávať a vypĺňať riadky pre každý z nich. Ak daň pre iné štáty nezadáte, nebudú sa vám v e-shope pri predaji do týchto krajín zobrazovať ceny s DPH. V tabuľke tiež môžete podľa potreby jednotlivé riadky odoberať. Ako tabuľku vyplniť si povieme na príklade sadzby DPH pre Slovenskú republiku.

Z polí v tabuľke je potrebné vyplniť v prípade Slovenska len niektoré:

Kód krajiny — kód krajiny sa skladá z dvoch písmen. Vyplníte SK.

Kód štátu, PSČ a mesto — ak predávate tovar do krajín, kde sa sadzba dane mení v závislosti od konkrétneho štátu krajiny alebo mesta, tak vyplníte aj tieto polia. Pre Slovensko ich vypĺňať nemusíte.

Sadzba v % — pre štandardnú sadzbu napíšte výšku štandardnej sadzby DPH v SR, teda 20 %. Pre ostatné sadzby, ktoré budete používať, vyplníte príslušnú výšku sadzby. Teda pre zníženú sadzbu to bude 10 % a podobne.

Názov dane — názov dane je DPH.

Priorita a Zloženie — pre Slovensko tieto polia nemusíte vypĺňať.

Doprava — ak sa daň bude uplatňovať aj na dopravu, tak zaškrtnite políčko v tomto okne.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

 1. Ahoj, ďakujem za tvoje výborné články, veľa mi pomohli. Chcel by som sa ťa opýtať, ak je to možné na jeden malý problém s nastavením DPH vo WooCommerce. Všetko mám nastavené v poriadku ceny v obchodeukazuje správne s DPH, avšak v košíku, kde mi ukazuje výslednú cenu tovaru napr. produkt stojí 50€napíše, že cena ja vrátane DPH 8,33€ čo mi nesedí, keď 20% z 50€ by malo byť 10€. Za akúkoľvek odpoveď budem vďačný, ďakujem!
  Michal.

 2. Dobrý deň
  Potrebovala by som poradiť ohľadom fakturácie cez superfakturu. Woocommerce s ňou mame prepojený ale problém je, že na vygenerovanej faktúre nám ukazuje cenu bez dph takú istu ako s dph a sadzbu dph 0%. Viete mi prosím poradiť kde môže byť problém a kde by som to vedela prestaviť aby bola na faktúre najprv uvedená jednotková cena bez dph, potom výška a dph a nakoniec výsledná suma? tak ako by to správne aj malo byť len nám to žiaľ z nejakého dôvodu nejde. Ceny na webe máme uvedené s dph.

  • Dobrý deň,

   je mi ľúto, ale s týmto som sa ešte nestretol. Ak chcete môžem vám odporučiť odborníka, ktorý by sa vám na to pozrel v rámci svojich služieb.

 3. Dobry den,
  hladam riesenie nastavenia zahranicnej platby DPH pre klienta.
  Problem je nasledovny: Ak si produkt objednava niekto zo zahranicia, automaticky sa mu spravne v e-shope dan neuctuje (v zmysle zakona, ma si uplatnit v jeho krajine), ale ak nakupujucim nie je podnikatel = bez ICO (pouzili sme modul WPify WOO), tak podla nasho klienta by mala byt dan zahrnuta v cene (teda slovenska DPH) aj ked je nakupujuci zo zahranicia. Pozn: Jedna sa o predaj publikacii.

  Exisuje nejaka moznost, ako na zaklade toho ci je zahranicnym klientom fyzicka osoba, alebo pravnicka os. sa bude, resp. nebude uctovat v pokladni dan?

  Dakujem

  • Zdravíčko Matej. Vy to už máte nastavené správne, ale Woocommerce štandardne nezobrazuje dvojitú cenu. Treba mu povedať, aby tak urobil. Teda podľa toho, či zadávate cenu s/bez DPH je treba potom v nastaveniach Daň: https://snipboard.io/WXAwDy.jpg
   Tu Vám píše, že môžete použiť premennú {price_excluding_tax}, alebo {price_including_tax}. Predpokladám, že štandardne zobrazujete cenu vrátane DPH a chcete k tomu prizobraziť cenu bez DPH. Do daného políčka teda napíšete: „{price_excluding_tax} bez DPH“ – úvodzovky vynechajte a mali by ste dosiahnuť to, čo potrebujete.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here