Nastavenia účtov a súkromia vo WooCommerce

Nastavenia účtov a súkromia vo WooCommerce sa týkajú nastavenia účtov vašich zákazníkov. K dispozícii máte niekoľko základných nastavení. Postupne si ich prejdeme.

Nastavenie účtov a súkromia vo WooCommerce

Nastavenia účtov a súkromia – objednávka bez registrácie

Tu si môžete zvoliť z dvoch možností:

  • Umožniť zákazníkom odoslať objednávku bez registrácie — objednávky tak nebudú priradené k ich účtu.
  • Povoliť zákazníkom prihlásiť sa do existujúceho účtu v pokladni — ak sa zákazník neprihlási do svojho účtu skôr, bude na to vyzvaný v pokladni.
WooCommerce nastavenia účtov a súkromia
Nastavenia účtov a súkromia

Vytvorenie účtu

V tejto časti si zvolíte, kde chcete, aby si zákazníci vytvárali účet. Bude to buď v pokladni pri nákupe alebo na stránke Môj účet (to je jedna zo štyroch stránok, ktoré WooCommerce vytvoril na vašej stránke pri inštalácii).

Druhé dva riadky v tejto časti stránky sú venované generovaniu užívateľského mena a hesla zákazníka:

Pri tvorbe nového účtu automaticky generovať používateľské meno zo zákazníkovej e-mailovej adresy —  ak políčko pri tejto voľbe necháte prázdne, zákazník si bude môcť používateľské meno zvoliť sám. Ak ho zaškrtnete, systém ho vygeneruje na základe jeho e-mailu.

Pri tvorbe nového účtu automaticky generovať heslo — políčko v tomto riadku má podobnú funkciu. Zaškrtnutím vygeneruje heslo systém. Ak ho necháte voľné, bude si ho môcť zvoliť zákazník.

Žiadosti o vymazanie účtu

Odstrániť osobné údaje z objednávok — keď vás zákazník požiada o odstránenie jeho osobných údajov, zaškrtnutím tohto políčka odstránite jeho osobné údaje aj zo všetkých jeho objednávok. Ak ho necháte prázdne, údaje v objednávkach zostanú nezmenené.

Odstrániť prístup k stiahnutiu — táto možnosť sa týka produktov na stiahnutie, ktoré si zákazník, ktorý požiadal o vymazanie osobných údajov, zakúpil. Ak ho zaškrtnete, tak pri spracovávaní žiadosti o vymazanie účtu bude prístup k súborom na prevzatie zrušený a protokoly na sťahovanie odstránené. Zákazník nebude mať viac prístup k produktom na stiahnutie, ktoré si zakúpil.

Zásady ochrany osobných údajov

V tejto časti nastavujete zobrazenie zásad ochrany osobných údajov na vašej stránke.

WooCommerce nastavenia zásad ochrany osobných údajov
Nastavenia zásad ochrany osobných údajov

Stránka zásad ochrany osobných údajov — zo zoznamu vyberte stránku, na ktorej sa budú zobrazovať vaše zásady ochrany osobných údajov.

Zásady ochrany osobných údajov pri registrácii — napíšte krátku informáciu pre zákazníkov o tom, ako budú použité ich osobné údaje. Pre viac informácií vložte link na stránku zásad ochrany osobných údajov.

Zásady ochrany osobných údajov v pokladni — text, ktorý napíšete sa zobrazí v pokladni. Je tiež potrebné vložiť link na stránku zásad ochrany osobných údajov, aby si ich zákazník mohol prečítať.

Zachovanie osobných údajov

V poslednej časti stránky nastavenia účtov a súkromia si zvolíte, ako dlho budete uchovávať osobné údaje, keď už nie sú potrebné na spracovávanie. Túto možnosť nevypĺňajte, ak chcete uchovať údaje na dobu neurčitú. Nastavujete dobu zachovávania údajov pre nevybavené objednávky, neaktívne účty, zrušené objednávky a podobne.

WooCommerce nastavenie zachovania osobných údajov
Nastavenie zachovania osobných údajov

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

    • Dobrý deň, malo by sa to dať vo WooCommerce -> Nastavenia -> Účty a súkromie -> Vytvorenie účtu -> Povoliť zákazníkom vytvoriť účet na stránke „Môj účet“.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here