Čo je to WooCommerce? Kde si ho stiahnuť? Kde nájsť návody?

Chcete vedieť čo je WooCommerce? Stiahnuť si ho? Kde nájsť návody a ako s ním pracovať? V tomto článku nájdete všetko čo potrebujete vedieť.

Čo je to WooCommerce

Čo je to WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný WordPress plugin, ktorý pridáva do webstránky funkcionalitu eshopu. Poháňa 28% internetových obchodov na svete.

Plugin je voľne stiahnuteľný z WordPress repozitára. Ponúka komplexné riešenie pre vytvorenie funkčného internetového obchodu. Je kompatibilný s  mnohými WordPress šablónami a väčšinou ich rozšírení. Patrí medzi najčastejšie používané e-commerce platformy. Pomocou pluginu Woo už bolo vytvorených viac než 4 milióny e-shopov.

storefront demo
Ukážka eshopu vytvoreného cez WooCommerce (použitá oficiálna šablóna Storefront).

Čo všetko WooCommerce ponúka

Ak chcete vytvoriť eshop vo WordPress, máte na výber z niekoľkých riešení. Jednou z nich je vytvorenie e-shopu pomocou tohto pluginu. Pozrime sa na to, čo všetko takýto eshop ponúka.

Woo je vhodným riešením pre internetový obchod akéhokoľvek zamerania a veľkosti. Pomocou tohto pluginu vytvoríte e-shop šitý presne na mieru bez ohľadu na to, či predávate módne odevy, hračky, knihy, lieky a zdravotnícke pomôcky, služby, elektroniku alebo digitálne produkty.

Ukážka WooCommerce
Ukážka WooCommerce

Jeho nainštalovaním k vašej stránke získate bohatý výber funkcií na vytvorenie plne funkčného online obchodu. Ponúka riešenie na všetky potrebné detaily.

Logo WooCommerce

Na obrázku nižšie môžete vidieť oficiálne logo Woo:

Logo WooCommerce
Logo WooCommerce

Stiahnuť WooCommerce

Aktuálnu verziu súborov v slovenčine si môžte stiahnuť na tomto linku.

Výhody WooCommerce:

 • Inštaláciu a nastavenie jednotlivých funkcií stránky zvládne aj začiatočník. Nemusíte mať žiadne znalosti o programovaní. K pluginu je dostupná obsiahla, podrobná dokumentácia.
 • Pre jednoduchšie a rýchlejšie vyhľadávanie tovaru, umožňuje pridať ku každému produktu viacero kategórií, farieb, veľkostí a podobne.
 • Zobrazuje hodnotenia produktov priamo na stránke jednotlivých produktov.
 • Umožňuje nastavenie viacerých druhov zoradenia tovaru: od najnovšieho, najlacnejšieho, najdrahšieho, podľa popularity, či podľa hodnotenia.
 • Podporuje externé platobné brány – konkrétne viac než 140 špecifických platobných brán. Môžete prijímať platby kreditnými kartami, prostredníctvom PayPal, Amazon Payments, Stripe alebo bankových prevodov. Nastaviť sa dá aj zaplatenie pri doručení tovaru.
 • Samozrejme, že sa dá tiež upraviť nastavenie meny.
 • Umožňuje pridať na stránku mnohé funkcie. Napríklad: rezerváciu tovaru, Google mapy, online chat, prepojenia na sociálne siete a kalkulácie ceny dopravy na základe geolokalizácie zákazníka.
 • Dostupné pluginy na nastavenie účtovníctva a vystavovanie faktúr.
 • Nemusíte sa obávať straty údajov pri zmene poskytovateľa web hostingu. S pluginom Woo máte všetky údaje pod kontrolou.
 • Podporuje mobilné zariadenia.
 • Ak si neviete s niečím rady, k dispozícii je široká komunita zameraná na eCommerce systém Woo dokonca aj v slovenčine a češtine. Združuje používateľov, developerov a programátorov.

Rozšíriteľnosť pluginu Woo

Eshop vytvorený cez tento plugin vám dáva 100% kontrolu nad online obchodom. Máte prístup k svojim dátam kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete tak kedykoľvek upravovať vzhľad aj funkcionalitu e-shopu.

Plugin ponúka veľa možnosti rozšírenia stránky bez ohľadu na veľkosť internetového obchodu. Môžete tak urobiť pomocou iných WordPress šablón a pluginov. Ak sa vyznáte v programovaní, možnosti pluginu môžete upravovať a rozširovať dokonca aj programaticky úpravou kódu.

Ukážka nastavení
Ukážka nastavení

Najužitočnejšie Woo pluginy

Z mnohých dostupných pluginov spomeniem aspoň niektoré, ktoré považujem za najužitočnejšie:

Extra Product Options – ak potrebujete do produktu pridať rôzne dodatočné polia ako sú checkboxy, selekty, textové polia a iné.

WOOF – Products Filter – ak potrebujete umožniť návštevníkom pokročilé filtrovanie produktov, napríklad na základe farby, ceny, obrázku a podobne. Existuje aj v obmedzenej bezplatnej verzii, ktorá dostačuje pre jednoduchšie eshopy.

Woo Print Invoices & Packing lists vygeneruje pre objednávku faktúru a dodací list vo formáte PDF. Vzhľad faktúry je možné nastaviť podľa potrieb firmy. Taktiež číslovanie faktúr. Podobný plugin existuje aj v bezplatnej verzii, ten má ale obmedzené možnosti, preto ho odporúčam iba pre jednoduchšie eshopy.

Woo Currency Switcher je potrebný pre prevádzkovanie medzinárodného internetového obchodu. Umožňuje prepínanie medzi jednotlivými krajinami a menami. V obmedzenej verzii dostupné tu.

Image Watermark automaticky pridáva vodoznak na fotografie produktov. Plugin je výborným riešením pre každého, kto si chce chrániť autorské práva na fotografie produktov alebo samotné produkty.

Mailchimp pre Woo – pre napojenie Mailchimp na eshop.

Woo Checkout field editor – ak potrebujete pridať/meniť polia v checkout formulári. V obmedzenej verzii dostupné tu.

Čo treba na vytvorenie e-shopu

Okrem samotného pluginu potrebujete:

Web hosting a doménu

Hosting je priestor na serveri. Tento priestor potrebujete na uloženie súborov vašej stránky, ktoré sú dôležité pre jej funkčnosť. Okrem toho potrebujete doménu — názov stránky. Doména smeruje na miesto na serveri, kde sú uložené vaše dáta.

Pri vyberaní hostingu vezmite do úvahy hlavne to, či je optimalizovaný pre WordPress. Mal by tiež poskytovať dostatočnú rýchlosť načítania vašej stránky, mal by byť bezpečný a ponúkať 24 hodinovú zákaznícku podporu a tiež dostupný bez častých porúch servera. Porovnajte aj ceny poskytovateľov hostingu.

Ak chcete pomôcť s výberom, poradím vám, že kvalitný hosting pre WordPress ponúkajú WebSupport, Webglobe Yegon, Bluehost a WP Engine.

WordPress šablónu pre eshop

Keď už máte vybraný hosting a doménu, potrebujete aj vhodnú šablónu, ktorá je kompatibilná s pluginom Woo. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť tento zoznam top 30 šablón pre eshopy.

Z prémiových eshop šablón mám dobré skúsenosti s Flatsome a z bezplatných s oficiálnou témou Storefront priamo od WooCommerce tímu.

Oficiálne Woo webstránky

Kde začať (návody)

Pre začiatočníkov som pripravil kompletný WooCommerce návod.

Pozrieť WooCommerce návod

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

 1. Dobrý deň, chem sa Vám veľmi pekne podakovať za všetky rady, ktoré na svojej stránke uvadzate..Veľmi mi všetky tieto informácie pomohli. Idem si ku Vám, ale pre jednu radu, nakoľko sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť odpoveď. Som úplny začiatočník, takže moja otázka je zrejme banalna, ale…Mám na WP taktiež woocommerce. Keď idem na WP cez položku produkty, pridám nové kategórie, alebo položky na e-shope sa mi ale nezobrazia. Používam šablónu Envo. Viete mi prosím nejako poradiť? ďakujem veľmi pekne Veronika

  • Dobrý deň,

   Myslíte to tak, že na domovskej stránke nevidíte katalóg produktov? V tom prípade skúste ísť v administrácii do ‚Nastavenia‘ -> ‚Čítanie‘ a tam si nastavte v ‚Úvodná stránka zobrazuje‘ ako statickú stránku ‚Obchod‘.

 2. Ahoj Vladimír, zase nás nebesá spojili 😀 Mám otázku, akým PLUGINOM – nástrojom vo WooCommerce dokážem stálym odberateľom automaticky nastaviť a teda poskytnúť stálu zľavu na ponúkaný tovar? Ideálne na všetky produkty s nejakým nastaviteľným rozsahom (cca) 5-25%. Existuje vôbec niečo také? Ďakujem

 3. Zdravím Vladimír. Som začiatočníčka,potrebovala by som poradiť, aký plugin slúži na filter veľkosti pri topánkach? Je to dôležitá funkcia a nedá sa mi to nijak spojazdniť.Dakujem 😊

  • Zdravím Petra. Filtrácia je vo Woocommerce dostupná už aj v základe, hoci ide o veľmi jednoduché filtrovanie. V tomto prípade bude potrebné zabezpečiť, že produkt má vlastnosť – veľkosť. Nastavíte to v sekcií Produkty->Vlastnosti produktov->Pridať novú. Nazvete ju „Veľkosť“. Následne jej priradíte hodnoty, napr. 39, 40, 41, 42 a pod. Pri každom produkte potom v sekcií „Vlastnosti“ vyberiete, ktorú veľkosť má ten konkrétny produkt a uložíte. Toto treba urobiť so všetkými produktami. Potom na front-ende pohľadáte Widget s názvom „Triediť podľa vlastnosti“. A tam vyberiete Veľkosť a nastavíte zobrazenie. Je to základné filtrovanie – „nič moc“, ale funguje.
   Ak by ste to chceli viac interaktívne, tak potom treba použiť plugin, napr. Woobeewoo Woocommerce product filters.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here