Čo je to WordCamp

Čo je to WordCampWordCamp je konferencia, resp. stretnutie WordPress komunity. Zameriava sa na všetko, čo súvisí s WordPress-om.

Usporadúva sa v mnohých krajinách po celom svete. WordCamp-u sa môžu zúčastniť všetci vývojári aj používatelia WordPress.

Ako je to s financovaním WordCamp?

Táto konferencia je založená na dobrovoľníctve. To znamená že organizátori, moderátori, spíkri ani ostatní dobrovoľníci z toho nemajú žiadnu finančnú odmenu. Preto si ceňme týchto ľudí, ktorí venujú svoj čas a energiu na budovanie a podporu komunity.

Rozpočet je schvaľovaný a kontrolovaný Centrálou. Väčšina zdrojov pochádza od sponzorov, menšia časť z predaja lístkov. Samotný zisk z predaja lístkov by nedokázal pokryť náklady na priestory, techniku, občerstvenie, after-party atď. Preto buďme vďační aj sponzorom.

Contributor Day

Súčasťou WordCamp-u zvykne byť takzvaný Contributor Day (Deň prispievateľov). Zvyčajne býva deň pred alebo po samotnej konferencii. Počas Contributor Day sa dá priamo zapojiť k tvorbe WordPress, prekladaniu a inej podpore lokálnej komunity.

Na Slovensku sa zväčša zaoberáme slovenským prekladom WordPress a pluginov, stretnutiam vo vybraných mestách a ostatným veciam, ktoré prispievajú k zlepšeniu a šíreniu WordPress na Slovenku.

Prečo ísť na WordCamp?

WordCamp je neformálna udalosť zameraná na stretnutia vývojárov a používateľov WordPress. Ak sa zaujímate o WordPress, je to výborná príležitosť ako získať nové poznatky. O najbližších konferenciách vo vašom okolí sa dozviete na nástenke administrácie vašej stránky v okne WordPress udalosti a aktivity alebo na stránke WordCamp Central. Viac dôvodov prečo prísť nájdete v tomto článku.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here