Čo je to URL

Čo je to URLURL je adresa umiestnenia stránky alebo dokumentu na internete. Zvykne sa tiež nazývať webová adresa, link alebo hyperlink. URL je skratka od Uniform Resource Locator.

 

Stavba URL

URL tohto článku je:

wp.sk/co-je-to-url/

Pozrime sa, čo znamenajú jej jednotlivé časti:

https:// — označuje protokol používaný na komunikáciu servera s používateľom. na konci označuje, že táto adresa používa zabezpečenú komunikáciu. Samotné http by označovalo, že stránka používa nezabezpečenú komunikáciu.

wp.sk/ — názov domény

co-je-to-url – názov článku alebo stránky webu

WordPress umožňuje nastavenie štruktúry URL na vašej stránke. Nastavenie urobíte v administrácii vašej stránky použitím funkcie Nastavenia › Trvalé odkazy. Tu si určíte nastavenia permalinku.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

  1. Dobrý deň potreboval by som v šablóne, ktorú mám zmeniť v url kategóriu. Príklad estateunion.sk/estate_property/nazov-nehnutelnosti, potrebujem zmeniť /estate_property/ na napríklad /nehnutelnosti/, pokiaľ viem tak je to kategória. Môžete mi prosím pomôcť? Vopred ďakujem za odpoveď.

    • Dobrý deň, základ URL (slug) pre kategórie sa mení v Nastavenia -> Trvalé odkazy -> Základ kategórie.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here