Čo je to stránkovanie

Čo je to stránkovanieStránkovanie pomáha pri navigácii návštevníkov vašej webovej stránky. Pomocou stránkovania (pagination) rozdelíte obsah na viacero stránok.

Stránkovaním sa nazýva navigácia zobrazujúca odkazy na rôzne stránky.

Na čo používame stránkovanie

Je výborným nástrojom pre webové stránky s množstvom obsahu alebo pre stránky s rozsiahlymi príspevkami.

WordPress používa štyri typy stránkovania. Tieto používa väčšina WordPress tém:

Stránkovanie archívu — používa sa na navigáciu medzi stránkami v archíve. Počet príspevkov, ktorý sa zobrazuje na jednej stránke archívu nastavíte v administrácii stránky vďaka funkcii Nastavenia › Čítanie.

Stránkovanie článku — používa sa pri rozdelení rozsiahleho článku na internetovej stránke na viac častí. Návštevník internetu prechádza medzi jednotlivými časťami článku rýchlejšie. Je pre neho tiež ľahšie nájsť jednotlivé nadväzujúce časti príspevku.

Stránkovanie príspevkov — používa sa rozdelenie na seba nadväzujúcich článkov, ktoré spája spoločná téma. Stránkovaním spojíte články do jedného celku.

Stránkovanie komentárov — táto funkcia nájde využitie, ak máte na vašej webovej stránke väčší počet komentárov. Namiesto toho, aby sa zobrazovali všetky, môžete ich rozdeliť na viacero stránok. Po prekročené určitého počtu komentárov sa nové komentáre budú zobrazovať až po kliknutí na odkaz pre ich zobrazenie. Počet komentárov, ktorý sa zobrazí na jednej stránke nastavíte použitím funkcie Nastavenia › Komentáre.

Ukážka stránkovania vo WordPress
Ukážka stránkovania vo WordPress

Nastavenie stránkovania pomocou pluginu

Základné rozdelenie obsahu, ktoré používa WordPress, používa odkazy Predchádzajúci príspevok — Nasledujúci príspevok. V niektorých témach sú jednotlivé príspevky označené aj číslami. Tento typ stránkovania umožňuje pohyb len medzi na seba nadväzujúcimi článkami.

Ak chcete používať iný typ stránkovania, môžete si nainštalovať vhodný plugin. Umožní pohyb napríklad na najstarší príspevok a podobne. Vhodným pluginom je napríklad WP-PageNavi.

WP Page-Navi
WP Page-Navi
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here