Čo je to predvolená téma

Čo je to predvolená témaPredvolená téma (default theme) je téma, ktorá je aktívna vo WordPresse po jeho prvom spustení.

Ak by ste si nainštalovali WordPress dnes, po jeho spustení by bola aktívna téma Twenty Seventeen.

Okrem tejto témy máte pri prvom spustení k dispozícii ešte dve predvolené témy. Pre ich zobrazenie kliknite na Vzhľad > Témy v administrácii vašej stránky. 

WordPress témy
Pridanie novej témy

Čo určuje predvolená téma

WordPress téma určuje celkový vzhľad a rozloženie internetovej stránky. Ak by ste chceli používať iné témy, musíte si ich prebrať a nainštalovať. Zoznam voľne dostupných tém zobrazíte kliknutím na Pridať novú. Tu si môžete vybrať niektorú zo šablón na stránke WordPress.org. V zozname môžete vyhľadať špecifickú tému alebo si ho môžete zoradiť podľa viacerých kritérií.

Ak nechcete nainštalovať novú tému, môžete ďalej upravovať vzhľad predinštalovanej témy pomocou costumizera. Niektorí ľudia upravujú vzhľad stránky aj pridaním vlastných farieb, písmen, alebo vytvoria vlastné child témy.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

 1. Dobrý deň, dnes som si nainštaloval sablonu twenty seventeen, som nováčik prosím vás ako tam dostanem logo? Logo mam pôvodne 1001x1001px aj som ho zmenšil na požadovanú veľkosť a stále nejde, aký je presný postup aby som dostal logo z PC do wordpress šablóny? Dakujem

  • Dobrý deň,

   Ako presne sa to prejavuje, že vám nejde? Píše vám to nejakú hlášku?

 2. Dobrý deň,

  potrebovala by som upraviť hlavičku a pätu stránky, neviem sa dostať do tých nadstavení na úpravu stále mi umožňuje upravovať len telo stránky. Viete mi poradiť prosím?

  • Zdravím, štandardne sa pri máloktorej téme dá upravovať priamo vzhľad headra a footra. Väčšinou len pridaním / ubraním nejakých widgetov – textov a pod. Úpravu headra a footra je možné dosiahnúť len cez kód témy, alebo prostredníctvom buildera

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here