Čo je to pingback

Čo je to pingbackPingback je typ upozornenia, ktoré pošle WordPress inej internetovej stránke, ak na vašej stránke použijete odkaz na jej obsah.

Pingbacky a tiež trackbacky sa teda používajú na informovanie autora stránky alebo článku na to, že ste použili odkaz na jeho stránku. Stránke, na ktorú odkazujete, sa v administrácii objaví komentár, v ktorom je administrátor stránky upozornený na to, že odkazujete na jeho stránku.

Rozdiel pingback vs trackack

Vďaka pingbackom a trackbackom zistíte, že niekto odkazuje práve na váš článok alebo stránku. Pingbacky sa od tracbackov odlišujú spôsobom komunikácie so serverom. Pingbacky používajú pri komunikácii so serverom protokol XML-RPC. Okrem toho sa Pingbacky zasielajú automaticky a fungujú len medzi WordPress internetovými stránkami.

Pingbacky využijete napríklad v komentároch, ktoré uverejníte na inej stránke, ale chcete, aby ho videli aj návštevníci vašej stránky. Použijete ich tiež v článku, v ktorom odkazujete na externé zdroje.

Pingbacky – nastavenie povolenia

WordPress povolenie pingbackov
Povolenie pingbackov

Povolenia pre pingbacky nastavíte na stránke nastavenia komentárov. Nájdete ju v administrácii stránky pod možnosťou Nastavenia › Komentáre. Tu si môžete vybrať, či chcete povoliť / zakázať pingbacky v komentároch ku vašim článkom.

Viac informácií nájdete na: codex.wordpress.org.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here