Čo je to child theme

Čo je to child themeChild theme je WordPress téma, cez ktorú sa dá rozšíriť funkcionalita a vzhľad témy, ktorú máte nainštalovanú na vašej stránke.

Zároveň ňou môžete zmeniť alebo pridať funkcie k pôvodnej téme. Pôvodná téma sa nazýva nadradená téma. Bez nadradenej témy nebude fungovať.

Prečo používať child theme

Použitie tejto témy je výhodné, ak chcete prispôsobiť vzhľad a funkcie nadradenej témy bez toho, aby ste museli nainštalovať novú tému. Ak by ste tieto zmeny vykonali priamo vo vašej téme, pri najbližšej aktualizácii by boli prepísané. Ak ich však vykonáte nainštalovaním child theme, zmeny pri aktualizácii vašej témy zostanú nezmenené.

Ak nechcete meniť funkcie, ale len vzhľad vašej témy, nemusíte používať novú tému. Na tento účel vám poslúži WordPress Customizer. WordPress Customizer je nástroj pre úpravu vzhľadu stránky. Pre úpravu vzhľadu kliknite na Prispôsobiť v toolbare vašej stránky. Môžete tiež prejsť na možnosť Vzhľad › Prispôsobiť v administrácii stránky.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. Dobrý deň potreboval by som poradiť, dúfam, že máte minútku čas. vytvoril som si Child tému pomocou pluginu a následne túto tému aktivoval. Rodičovskú tému som dal aktualizovať a keď som potom pozrel svoju stránku, tak sa stratili všetky zmeny, ktoré som v CSS rodičovskej témy robil. nie je ich veľa, ale aj tak ma to nebude baviť robiť vždy po aktualizácii a navyše už ma čaká ďalšia aktualizácia. ešte je dobre poznamenať, že som začiatočník a vytváram si svoju prvú stránku cez WordPress. upravovať CSS child témy nemôžem, pretože obsahuje len 2 takmer prázdne základné súbory – style.css a function.php, zmeny preto aj naďalej robím v rodičovskej téme. ako teda postupovať, aby som po ďalšej aktualizácii nemusel zase upravovať CSS mojej témy ?

    Vopred ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    • Dobrý deň,

      Zmeny nerobte v rodičovskej téme, práve na to slúži child. Tie súbory v nej sú takmer prázdne na začiatku, tak je to správne. Vy si do nich máte vpisovať to, čo chcete zmeniť z rodičovskej témy. Príklad: ak chcete zmeniť CSS pre nejaký triedu, tak tam napíšete iba túto triedu so zmenou.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here