10 WordPress pluginov na jednoduché zdieľanie vášho obsahu

5

Sociálne siete v posledných rokoch valcujú svet online marketingu. To je fakt, o ktorom vás asi netreba presviedčať. Pravdepodobne viete, že vďaka zdieľaniam svojich článkov môžete získať veľké množstvo čitateľov. Dá sa povedať, že úplne zdarma. Samozrejme, na to potrebujete mať skvelý obsah, ktorý ľudí nadchne. A nielen to. Ešte im to zdieľanie musíte aj uľahčiť.

Malé tlačidlá alebo ich umiestnenie na nevhodnom mieste… to všetko sú faktory, ktoré ovplyvnia počty zdieľaní.

Napríklad, portál Topky dobre vie, že aby ľudia sharovali ich obsah, potrebujú ho urobiť super ľahko zdieľateľný. Preto majú na konci každého článku takéto neprehliadnuteľné tlačidlá…

zdielanie topky

Podobne na to ide jeden z najnavštevovanejších portálov v Amerike – Upworthy. Pri každom článku čitateľov naháňa pri scrollovaní horná lišta, ktorá vyzerá takto…

zdielanie upworthy

Takéto tlačidlá sa nedajú nevštimnúť.

Ak ale nie ste programátor, alebo žiadneho nemáte, kde zobrať dobre vyzerajúce tlačidlá na zdieľanie? Odpoveďou sú nasledovné WordPress pluginy.

Monarch

monarch

Momentálne asi najlepší WordPress plugin na sharovanie obsahu. Je síce platený, ale pri funkciách, ktoré ponúka, sa vám to niekoľkonásobne vráti.

Z umiestnenia máte na výber 5 lokácií:

 • sidebar
 • widget
 • pop up okná
 • fly-in box
 • pred a za článkom.

Okrem toho sa vašim čitateľom zobrazí možnosť zdieľať obrázky, ak na ne prejdú kurzorom myši.

A keď vám ešte nestačí, môžete využiť 6 rôznych spúšťačov, kedy sa ľuďom zobrazí možnosť zdieľania:

 • po určitom čase
 • po prečítaní článku
 • po komentovaní
 • po zvolenom percente zoscrollovania stránky
 • po nákupe
 • po nečinnosti

Ešte ale nie sme na konci toho, čo všetko tento plugin dokáže. Tlačidlá si môžete prispôsobiť podľa seba. Výzor, farba, či sa má zobraziť počet zdieľaní.

Samozrejmosťou je aj verzia tlačidiel pre mobilné zariadenia. Ak to s webom myslíte vážne a budete naň pravidelne pridávať veľa obsahu, tento WordPress modul je povinnosťou.

SumoMe

sumome

SumoMe je plugin, ktorý aj v základnej verzii zdarma predbehne mnoho platených. Stačí si vytvoriť účet a v administrácii služby kliknite na pridať svoj blog. Potom vyberte z možnosti inštalácie WordPress a po jeho nahratí na vašom webe si môžete nastaviť miesta, kde sa budú tlačidlá na zdieľanie zobrazovať. Výhodou tohto WordPress pluginu je aj fakt, že myslí na mobilných užívateľov, ktorým sa tlačidlá zobrazia na spodnej lište.

Supsystic

Na využitie tohto pluginu si takisto musíte založiť zdarma účet na web stránke Supsystic. Po jeho nainštalovaní máte už v základnej verzii toľko možností, že ich asi nikdy nevyužijete. Ale meniť veľkosť tlačidiel, pridávať im efekty, či zvoliť vlastné umiestnenie pomocou shortcodu, sa vám určite zíde.

Mashsharer

Poznávacie znamenie – umiestnenie na začiatku aj konci článku a skvelý dizajn. Tlačidlá vyzerajú skvele a môžete do nich vložiť vlastný text. Dokonca ich môžete pomocou shortcodu vložiť na akékoľvek miesto na svojom webe. Jediná nevýhoda je, že vo verzii zdarma máte k dispozícií na zdieľanie len Facebook a Twitter. To však viete vykompenzovať v kombinácii s nasledovným pluginom.

Social Share Bar

Je dobrou alternatívou kedysi veľmi využívaného Digg Digg, ktorý už nemá pravidelné update-y. Tento doplnok vám umožní mať bočný sidebar, pri ktorom budú mať ľudia neustále tlačidlá na očiach.

Je to dobrý doplnok, ak používate plugin, ktorý umožňuje zobraziť tlačidlá len na konci alebo začiatku článku. Prípadne WordPress šablónu, ktorá má umiestnenie týchto tlačidiel fixne nastavené.

WPUpper Share Buttons

Ak by vám vadilo, že na Mashsharer máte v základnej verzii len Facebook a Twitter a je bez bočného panelu na zdieľanie, vyskúšajte WPUpper. Síce si nemôžete vzhľad upravovať podľa seba, ale máte na výber mnoho preddefinovaných vzorov, ktoré vyzerajú veľmi dobre. A sú medzi nimi aj veľké tlačidlá na začiatku a na konci článkov.

Sassy Social Share

Sassy Social Share využíva vektorové ikony, vďaka ktorým sú responzívne a vhodné aj pre mobilné zariadenia. Pri možnostiach, ktoré máte na prispôsobenie vzhľadu a veľkosti, je zvláštne, že je úplne zdarma. Neplatíte ani cent a netreba sa nikde registrovať. Nainštalujete plugin a hotovo.

Shareaholic

shareaholic

Tento nástroj na zdieľanie obsahu vznikol v roku 2005 a ešte stále sa teší veľkej obľube. Vyskúšať si vzhľad a jeho možnosti môžete tu. Viete čiastočne meniť vzhľad aj veľkosť. Takisto vypnúť ukazovanie počtu zdieľaní. Výhodou oproti iným WordPress pluginom je náhľad počtu zdieľaní jednotlivých článkov. To znamená, že si viete presne a ľahko porovnať, ktorý obsah mal u čitateľov najväčšie ohlasy.

AddToAny

Tento doplnok do WordPress má za sebou viac ako 10 ročnú históriu a státisíce stiahnutí. Je zdarma a súčasťou sú bežné funkcie ako umiestnenie na začiatku/konci článku alebo na bočnom panely. K dispozícií máte aj pokročilé funkcie ako integrácia s Google Analytics pre meranie presného počtu zdieľaní. Nevýhodou je, že nemá až taký pekný dizajn tlačidiel a nemôžete upraviť ich veľkosť.

AddThis

Spolu s AddToAny patrí k najpoužívanejším pluginom na zdieľanie. Má verziu zdarma, ale aj platenú od 10 dolárov mesačne. Na začiatok vám postačí aj základná verzia, pri ktorej môžete umiestniť tlačidlá na začiatok článku, bočný sidebar, aj v spodnej lište pre mobilné zariadenia. Nie sú však také pekné a veľké ako v platenej verzii.

Používate niektorý z týchto pluginov a osvedčil sa vám? Alebo je nejaký plugin, ktorý v tomto zozname nie je a mal by byť? Dajte nám o ňom vedieť dolu v komentároch.

A ak by ste chceli ďalšie užitočné pluginy, neprehliadnite tento zoznam: WordPress pluginy, ktoré sa oplatí mať na webe.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

5 Komentáre

 1. Ja som donedavna pouzival WP Flybox, ale akosi prestal fungovat a tak som siahol po Floating Social Bar. Je dobre fungujuci aj v bezplatnej verzii, ale priznam sa, ze by som privital mzonost upravit dizajn… takze idem skusit niektore z tychto v clanku 🙂

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here