5 najlepších WordPress pluginov na kontaktné formuláre

Kontaktný formulár si asi nemusíme extra predstavovať. Každý z nás sa sa aspoň s jedným z ich nespočetného množstva určite stretol. Niektorý kontaktný formulár bez problémov za pár sekúnd vyplníme, pri inom sa posťažujeme aký je dlhý a že preto sa nám ho nechce vyplniť alebo, tá najhoršia možnosť, kontaktný formulár vôbec nevyplníme. Zväčša buď preto, lebo je až príliš dlhý a plný množstva pre nás nepodstatných alebo až príliš dôverných otázok.

Asi sa zhodneme, že vypĺňanie kontaktného formulára nie je nič príjemné, teda pokiaľ v tom nemáme nejakú špeciálnu záľubu. Čo asi väčšina z nás nemáme. No napriek tomu, koľko negatív kontaktného formulára som teraz vymenovala ho na vašej stránke potrebujete. Poďme z kontaktného formulára urobiť menšie zlo a povedať si pár tipov, ako zákazníka nevystrašiť ihneď na začiatku jeho vypĺňania. Okrem toho sa pozrime sa aj na to, aké kontaktné formuláre nám WordPress ponúka.

Snáď najznámejší a najpoužívanejší, často označovaný aj ako najlepší, najlogickejší atď. formulár je dobre známy Contact Form 7. Ale je tento kontaktný formulár so záhadným číslom 7 naozajstnou alfou a omegou kontaktných formulárov vo svete WordPress?
Jasné, že nie. Poďme sa pozrieť na viacero alternatív a nájdime top 5 kontaktných formulárov za rok 2015.

Contact Form 7
Contact-Form-7

Faktom je, že tento kontaktný formulár je stále číslom 1 medzi formulármi. O tom nemusíme diskutovať. Preto si myslím, že mu patrí to privilégium, byť zahrnutý medzi 5-kou v mojom zozname TOP 5 kontaktných formulárov. 7čka vám umožní prístup k ďalšej časti na nástenke WordPress, ktorá sa volá “Kontakt/Contact”. V tejto časti môžete vytvárať nové formuláre a upravovať aj tie existujúce.

Práca s kontaktným formulárom je relatívne jednoduchá.
To, čo dostanete je rozhranie založené na HTML tagoch. Musíte si len dávať pozor, aby ste si nepokazili štruktúru.

Contact-Form-7-editing

Výsledok by mal vyzerať asi takto:

Contact-Form-7-final-form

Pirate Forms
Pirate-Forms

Dôvod, prečo som do zoznamu zaradila aj tento kontaktný formulár je v jeho absolútnej jednoduchosti. Pirate Forms je v súčasnosti asi najjednoduchším kontaktným formulárom na trhu.

Jeden z hlavných problémov modulov kontaktných formulárov je ten, že vás nútia k tomu, aby ste si vytvorili kontaktný formulár sami. Na jednu stranu je to dobré, pretože takýmto spôsobom si môžete vytvoriť viacero foriem kontaktných formulárov, no na druhej strane je to často zbytočné.

Ak chcete jednoduchý kontaktný formulár, prečo by ste mali robiť niečo iné ako len jednoducho aktivovať modul a vybrať si, kde chcete konkrétnu formu formulára na stránke zobraziť. Presne toto je filozofia Pirate Forms.

Vybrať si môžete z troch spôsobov, ako chcete aby sa váš kontaktný formulár zobrazoval (ten najjednoduchší spôsob je cez shortcode:
Pirate-Forms-1
Po tom, ako umiestnite shortcode do obsahu akejkoľvek stránky, bude váš formulár vyzerať asi nejako takto:
Pirate-Forms-final-form
K dispozícii máte tiež nastavenia úpravy poľa, štítku, správy … Pre väčšiu bezpečnosť modul integruje reCAPTCHA.
Pirate-Forms-options

Ninja Forms
Ninja-Forms

Tento kontaktný formulár patrí k jedným z tých, ktoré ponúkajú viacero funkcií, ktoré zvyšujú celkovú funkcionalitu kontaktného formulára. Môžete ho použiť na vytvorenie formulára pre predplatné, na rôzne prieskumy alebo čokoľvek iné, čo môže byť vyplnené prostredníctvom webového formulára.

Jeho vytvorenie je tiež relatívne ľahké. Začnete tým, že pôjdeme do „Formulárov/Forms“ a zvolíte si „pridať nový/Add new“. Tu sa dostanete k použitiu zjednodušeného drag – and- drop rozhrania. Ak budete chcieť pridať pole do formulára, budete musieť kliknúť na určitý typ poľa. Potom pracujete jednoducho, tak podobne ako aj s WordPress widgetmi.

Tento modul ponúka naozaj dosť úprav. Môžete si nastaviť konkrétne e-mail upozornenia, ktoré sa odošlú pri úspešnom vyplnení formulára. Čiže informujete seba aj ostatných používateľov o úspešnom vyplnení. Tiež do formulára môžete pridať niekoho z mailchimp zoznamu.
ninja-form

V konečnom dôsledku by mal kontaktný formulár vyzerať asi nejako takto:

Ninja-Forms-final-form

JetPack
Jetpack

JetPack patrí medzi moduly, ktorý má tiež automatické kontaktné formuláre. Je len potrebné aktivovať si ho v nastaveniach.
Jetpack-module-activate

Jetpack-add-form
Vytvorenie kontaktného formulára funguje trochu inak ako u ostatných modulov, ktoré som tu spomenula. Namiesto vytvorenia formulára a jeho pridania k stránkam alebo prípevkom, môžete vytvoriť formuláre priamo na stránke alebo v príspevku.
Jetpack-form-options

Fast Secure Contact form
Fast-Secure-Contact-Form

Fast Secure Contact form je veľmi ľahko ovládateľný modul, najmä vzhľadom na všetky jeho možnosti prispôsobenia, ktoré ponúka. Vytvoríte/aktivujete ho tak, že pôjdete do Modulov/Plugins na nástenke/dashboard. Tu môžete vytvoriť úplne nové formuláre alebo upraviť už existujúce.

Dve formy, ktoré sú vytvorené automaticky počas inštalácie:
Fast-Secure-Contact-Form-forms
Pri každej z foriem, môžete upraviť základné nastavenie, vyladiť pole, upraviť CSS štýly alebo nastaviť zabezpečenia.
Fast-Secure-Contact-Form-settings
Kontaktný formulár Fast Secure Contact form bude vyzerať asi takto:
Fast-Secure-Contact-Form-final-form

Odpoveď na otázku, ktorý kontaktný formulár je najlepší nie je úplne jednoznačná. Každému vyhovuje niečo iné. Dôležité je, aby si každý z vás vedel vybrať taký, ktorý bude vyhovovať najmä jemu.

Osvedčil sa vám niektorý zo spomenutých kontaktných formulárov? Ktorý by ste ostatným doporučili? Podeľte sa s nami v komentároch 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here