Kedy bude WordCamp Bratislava 2019?

0

Viacerí sa pýtate kedy bude WordCamp Bratislava (WCBA). Tak odpovedáme. WordCamp Bratislava nebude… Aspoň nie teraz na jar. Dobrá správa je, že 11.5.2019 bude WordCamp Košice.

Od roku 2012, kedy sme zorganizovali prvý slovenský WordCamp, zvykol bývať WordCamp Slovensko, a potom po premenovaní WordCamp Bratislava, vždy na jar. Ľudia si jednoducho zvykli, že najväčší WordCamp na Slovensku býva koncom apríla. Tento rok ale nebude v tradičnom termíne. Dôvodov prečo meníme termín je niekoľko, no najpodstatnejší je ten tretí.

 1. WordCamp Viedeň zvykne tiež bývať koncom apríla (tento rok bude 27.4.) a často sa stávalo, že sme cheli tieto geograficky veľmi blízke WordCampy organizovať v rovnaký deň, čo je trochu nevýhoda pre prípadnú medzinároznú účasť v Bratislave.
 2. WordCamp Košice bol minulý rok v máji a tento rok bude tiež v máji, konkrétne 11.5. Mať oba slovenské WordCampy v priebehu jedného mesiaca nie je úplne ideálne pre účastníkov a už vôbec nie pre organizátorov, nakoľko niektorí pomáhajú na oboch WordCampoch.
 3. Nenašiel sa hlavný organizátor WordCamp Bratislava. Ostatné dva roky bola hlavná organizátorka WCBA Katka Novotná (xKatka). Vo WordPress komunite je dobrým zvykom nechať hlavného organizátora WordCamp oddýchnuť po dvoch rokoch a nechať priestor aj ostatným (nádejným) lídrom v komunite. Nikto taký sa však v komunite nenašiel aby dal tím dokopy a zorganizoval WCBA na jar.

Bude WordCamp Bratislava 2019 na jeseň?

Osobne verím, že bude. A tiež verím, že bude dobré, keď zmeníme termín, minimálne pre prvé dva vyššie menovené dôvody.

Rozhodol som sa, že rolu hlavného organizátora WordCamp Bratislava zoberiem opäť do vlastných rúk. No len pod tou podmienkou, že sa nájde aspoň 12 organizátorov, dobrovoľníkov, ktorí budú WordCamp Bratislava organizovať spoločne ako tím. Predbežne som oslovil niekoľko ľudí a na zozname mám sedem ďobrovoľníkov. Ak sa do 15. apríla nájde dostatok organizátorov, podám najneskôr do konca apríla prihlášku na organizovanie WordCamp Bratislava 2019 s jesenným temínom.

Hľadáme do tímu WCBA minimálne päť ďalších dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní venovať 1-2 hodiny týždenne príprave a organizácii WordCamp Bratislava 2019.

Čo všetko robia organizátori WordCamp:

 • hľadanie termínu, vhodného miesta a komunikácia s nimi
 • tvorba WordCamp webu (design, texty, …)
 • výber spíkrov a komunikácia s nimi, tvorba programu
 • hľadanie partnerov/sponzorov a komunikácia s nimi
 • propagácia WordCamp prostredníctvom blogu a na sociálnych sieťach
 • príprava rozpočtu a zadávanie žiadostí o platby
 • komunikácia s WordCamp.org
 • koordinácia ostatných dobrovoľníkov
 • účasť na pravidelných stretnutiach tímu

Ak máš záujem byť súčasťou tímu WCBA, napíš nám na bratislava@wordcamp.org.

WordCamp Košice 2019

Na najbližšie stretnutie slovenskej WordPress komunity nebudete musieť čakať až do jesene. Už 11. mája sa môžete tešiť na WordCamp Košice. A áno, bude to pošas Majstrovstiev sveta v hokeji, takže okrem stretnutia WordPress komunity môžete ísť aj na nejaký hokejový zápas. Ak nie ste z Košíc, máte hneď dva skvelé dôvody spraviť si výlet do metropoly východu.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here