Kde kúpiť najlepšie WordPress šablóny?

Rozmýšľate kde kúpiť kvalitné WordPress šablóny? Rozhodli ste sa, že investujete do Premium šablóny, ale neviete kde ju získať a ktorý zdroj bude dostatočne dôveryhodný? Poďme si v tom spoločne urobiť jasno.

Vyznať sa v obchodoch s platenými šablónami nemusí byť vôbec zložité. V tomto príspevku vám ukážeme tie najlepšie miesta, na ktorých ich kúpite, ktoré šablóny sú dobré, aké majú benefity a na čo si pri ich výbere máte dávať pozor.

Platené šablóny vs. šablóny zadarmo

Platené (premium) šablóny ponúkajú oproti bezplatným (free) šablónam množstvo výhod a zaujímavých vlastností. Samozrejme, aj bezplatné šablóny sú napísané tak, aby vám pomohli a dokázali plnohodnotne a spoľahlivo pracovať, no premium šablóny toto všetko posúvajú do vyššieho levelu.

Prémium šablóny sú napísané profesionálnymi developermi a často ponúkajú bezkonkurenčné výhody a funkcie, ktoré jednoducho nemôžu byť zadarmo.

Majú celkovo vyššiu kvalitu, pravidelne upgradované funkcie a mnoho ďalších výhod. Prémium témy vám ponúkajú možnosť vystúpiť z radu vašich konkurentov a ešte viac sa zviditeľniť.

Pozrime sa na zoznam zdrojov prostredníctvom ktorých môžete premium témy zakúpiť, a tiež sa pozrime na to, ako zistiť, ktorá téma je spoľahlivá a pre vás najvhodnejšia.

Predajcovia vs. obchody

Pri hľadaní máte na výber dve možnosti:

Predajcovia (vendors)

Predajcovia, po anglicky nazývaní  aj „Vendors“ sú jednotlivci, prípadne tímy ľudí, od ktorých si môžete premium tému kúpiť. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, budete sa musieť držať  WordPress Directory of Commercial Themes. To je špeciálny zoznam kvalitných WordPress tém, ktoré stoja za to. K dôveryhodným a vysokokvalitným predajcom tém patria ELEGANT THEMES a Theme Isle.

Obchody (marketplaces)

Okrem predajcov je tu ešte možnosť kúpiť si tému cez obchody (marketplaces). Marketplaces sú obchody, ktoré fungujú tak, že ak si vy kúpite tému, developer musí vyplatiť províziu z predaja marketplace.

Takéto témy však zvyčajne neprechádzajú cez prísne procesy testovania. Namiesto toho sa sa ich kvalita meria prostredníctvom ratingového systému. To znamená, že nekvalitná téma jednoducho nebude mať dobré hodnotenie. Ak bude hodnotenie témy nízke, kupovať ju veľmi neodporúčam.

Obchody s témami však robia naozaj dobrú prácu a umožňujú výstup na vrchol prakticky každej dobrej téme.

Kde kúpiť WordPress šablóny?

Tu je zoznam overených a známych miest:

THEME FOREST

THEME FOREST je pre mňa osobne najznámejší a najzaujímavejší marketplace. Ponúka naozaj širokú paletu rôznych tém a pluginov. Je súčasťou siete Envato, ktorá poskytuje celý rad kvalitných WordPress riešení ako sú okrem iného napríklad aj pluginy.

Theme Forest je obrovský obchod, ktorý zastrešuje všetko od osobných blogov cez firemné stránky až po pop-up obchody. Stanovenie cien je naozaj rozmanité. Väčšina cien sa pohybuje v rozpätí od 40$ do 60$. Ale nájdu sa aj témy, za ktoré zaplatíte symbolické 4$.

WOOCOMMERCE THEMES

WOOCOMMERCE THEMES ponúka tak tiež veľké množstvo WordPress tém. Je skvelou možnosťou, pokiaľ hľadáte tému pre váš magazín, osobný blog, malý biznis či portfólio. Väčšina tém sa pohybuje v cenovom rozmedzí od 39$ do 99$. WooCommerce Themes ponúka aj možnosť prístupu ku každej téme za 399$, tak ako vidíte na obrázku.

ELEGANT THEMES

ELEGANT THEMES dávajú naozaj veľký dôraz na detail. Celkový výber tém je veľmi neobvyklý a jedinečný. Celkový dizajn pôsobí priateľsky a nenútene. Mne sa páčila snáď každá téma. Elegant Themes ponúka aj špeciálnu podporu, ktorej pracovníci vám poskytnú odpovede na prípadné otázky ohľadom tém. Ceny tém sa pohybujú okolo 70$.

STUDIOPRESS

WordPress témy od StudioPress bežia na vlastnom Genesis frameworku. Je to profesionálny framework pre webových profíkov. Ceny tém sa pohybujú okolo čísla 99$. Tiež máte možnosť získať prístup ku každej téme za 399$.

MOJO THEMES

MOJO THEMES ponúka vo svojom portfóliu viac ako 1000 tém. Ich ceny sa hýbu od 16$ po cca 58$. Aj tento obchod ako už viacero spomenutých ponúka pravidelnú podporu témy. A to zadarmo.

CREATIVE MARKET

CREATIVE MARKET je nový obchod, ktorý je tvorený témami, pod ktoré sa podpisujú kreatívni nezávislí dizajnéri. Pekný nápad, pekná grafika a dobré ceny. Ceny tém sa pohybujú od 2$ po 199$.

THEMIFY

THEMIFY ponúka naozaj pozoruhodné množstvo tém a modulov.Číslo 50 000+ hovorí asi za všetko. Ich portfólio je tiež veľmi rôznorodé. Témy sú naviac cenovo dostupné. Napríklad, prístup ku všetkým témam Themify ponúka len za 79$.

Zhrnutie

Už viete, aké možnosti ponúkajú najznámejšie obchody alebo ak chcete marketplaces s WordPress témami. Teraz sa poďme pozrieť na miesta, odkiaľ by ste témy získavať jednoznačne nemali.

Vyhnite sa miestam, ktoré vás lákajú na rôzne prémiové zľavy alebo na free download. Sťahovanie zadarmo by vás totiž mohlo výjsť drahšie ako by ste čakali. Kvôli pár eurám neriskujte to, že vám takéto témy poškodia všetko, čo môžu. Nevyberajte si tiež zbytočne zložitú tému. Hľadajte tému, ktorá bude robiť presne to, čo potrebujete.

Aké máte skúsenosti s Premium témami vy? Poznáte aj iné overené obchody? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie. 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Rate this post
Pomohol vám tento článok? Podporte nás prosím jeho zdieľaním. 👍
WordPress Návod v PDF
Junior marketing a blogging at Webikon. Študentka marketingovej komunikácie sa okrem marketingu a copywritingu venuje aj maľovaniu a foteniu. Viac ako kino ju bavia galérie a cestovanie.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Info: Ak potrebujete zdieľať aj obrázok, môžete tak spraviť nahraním obrázka na stránku prnt.sc a vložením linku do komentára.