iDoklad: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s online nástrojom iDoklad na jednoduchú tvorbu faktúr. Dozviete sa aj výhody, nevýhody a cenu iDoklad.

iDoklad: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Online prostredie ponúka nástroje na uľahčenie života v mnohých oblastiach. Nie je tomu inak ani pri podnikaní. Ak sa chcete zbaviť zbytočného papierovania, môžete online vystavovať aj svoje faktúry a sledovať všetky náklady a výdavky. Online fakturačný nástroj iDoklad ponúka okrem toho aj iné funkcie. O jeho výhodách a nevýhodách je aj táto recenzia iDoklad.

Čo je to iDoklad

iDoklad je online fakturačný nástroj, ktorí využijú živnostníci, menšie firmy a e-shopy. Ponúka možnosť vystavovania dokladov bez nutnosti neustáleho vypĺňania údajov o klientoch. Jednoduchým spôsobom tu vystavíte novú faktúru len niekoľkými kliknutiami.

iDoklad
iDoklad

Výhody

Tento nástroj poskytuje viac ako len vystavenie faktúry. Pri jeho používaní môžete využívať viacero výhod:

 • Nemusíte sledovať legislatívne zmeny. iDoklad ich sleduje za vás. Všetky doklady tak vždy 100 % vyhovujú všetkým zákonným požiadavkám.
 • V iDoklad môžete pracovať spoza písacieho stola v kancelárii, z pohodlia domova alebo hoci aj na ceste vlakom. Prístup k vašim dátam máte z mobilu aj tabletu. Mobilná aplikácia umožňuje vystaviť a odoslať faktúru, prehľad faktúr, správu kontaktov a cenníka aj stiahnutie faktúr do účtovného programu. K týmto funkciám sú neustále pridávané pre ešte ľahšie používanie ďalšie.
 • Zdieľanie online faktúr s účtovníkom vďaka prepojeniu s účtovným softvérom.
 • Výhodou je tiež možnosť personalizácie faktúr. Môžete si do nich doplniť logo, texty aj podpis. Vaše faktúry tak budú pôsobiť ešte profesionálnejšie.
 • Automatické načítanie kurzu a prepočet sumy do zahraničnej meny.
 • Faktúry s DPH, bez DPH aj v režime prenesenia daňovej povinnosti.
 • Nastavenie párovania platieb medzi faktúrami a bankou pre dokonalý prehľad o prijatých platbách.
 • Porovnávanie nákladov a výnosov celkovo aj s prehľadmi podľa jednotlivých klientov.
 • Všetky doklady máte na jednom mieste — okrem elektronických dokladov si na iDoklad môžete naskenovať aj účtenky a faktúry v papierovej forme.
 • Grafické zobrazenie prehľadov nákladov a výdavkov informuje o aktuálnom vývoji hospodárskeho výsledku.
 • Možnosť vytvorenia cenníka pre automatické dopĺňanie cien do faktúr, automatické aj jednorazové započítavanie zliav.
 • Vytvorenie pravidelných mesačných faktúr pre stálych klientov. iDoklad ich v stanovený čas pošle za vás.
 • Kontrola firiem v databáze kontaktov vás upozorní na to, ako na tom vybraná firma je.
 • Možnosť nastavenia automatického pripomenutia úhrady faktúr.
 • bezpečnosť všetkých údajov sa stará zabezpečovací systém na rovnakej úrovni, aký používajú banky. Všetky dáta sú okrem toho denne zálohované, takže sa nemusíte o nič starať.

Nevýhody

 • Pri mojej prehliadke iDoklad ma nepotešila dĺžka čakania na vytvorenie konta. Na rozdiel od druhého testovaného nástroja som musel čakať viac ako 10 minút. Potom už ale išlo všetko naozaj hladko.
 • Chýba online podpora, no nájdete tu veľmi dobre spracovaný návod na to, ako iDoklad používať. Ak potrebujete kontaktovať zákaznícky servis, môžete tak urobiť telefonicky, e-mailom alebo cez Facebook.

Cena

iDoklad môžete vyskúšať zadarmo až na 30 dní. Za tento čas zistíte, nakoľko vám tento online fakturačný systém vyhovuje a ktoré funkcie budete chcieť využívať. Po uplynutí 30 dní si potom objednáte jeden z dostupných balíčkov služieb.

Začínajúci podnikatelia ocenia bezplatný balíček iDoklad do 5 faktúr a 5 kontaktov zadarmo. Základný balíček pre neobmedzené množstvo faktúr si môžete objednať už od 5 € mesačne. K tomu získate neobmedzený adresár, cenník, evidenciu nákladov a niekoľko ďalších užitočných funkcií. Ostatné platené balíčky sa odlišujú množstvom dostupných funkcií.

iDoklad balíčky služieb
Balíčky služieb – cena

Administrácia

Po prihlásení do iDoklad môžete začať využívať všetky objednané funkcie. Celý systém ukladania údajov a vytvárania dokladov je veľmi prehľadný. V plnej verzii si budete môcť vytvoriť vlastný adresár, zálohové faktúry, dobropisy, pravidelné aj jednorazové faktúry a cenové ponuky. Okrem toho tu nájdete prehľad všetkých e-mailov, ktoré ste poslali cez iDoklad, faktúry a úhrady vašich nákupov aj skladové pohyby.

iDoklad používateľské prostredie
Používateľské prostredie

Pre jednoduchšiu kontrolu úhrad vystavených faktúr iste oceníte zoznam bankových pohybov a ich párovanie s dokladmi vytvorenými na iDoklade. Môžete tiež využívať ďalšie funkcie ako napríklad zoznam prijatých dokladov na úhradu, ich triedenie a využitie ako podkladov na príkazy na úhradu.

Alternatívy

Ak sa vám ani po prečítaní tejto recenzie a odskúšaní iDoklad nepáči, odporúčam vyskúšať ako alternatívu nástroj SuperFaktúra alebo nástroj Vyfakturuj.

iDoklad recenzia – zhrnutie

Nástroj iDoklad je vhodný na jednoduché vytváranie faktúr. Odporúčam ho najmä pre živnostníkov a firmy s menším objemom fakturácie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here