História WP.sk

História portálu WP.sk je spätá s históriou samotného WordPress na Slovensku:

WordPress po slovensky

Autor úplne prvého prekladu do slovenčiny nám nie je známy. Slovenský preklad WordPress ponúkal na stiahnutie Meneldur (Juraj Kubica) na už neexistujúcej stránke priestor.podklenbou.sk do leta 2007.

Po Meneldurovi prebral preklad WordPress od verzie 2.2 v auguste 2007 Niesom (Vladimír Gábor) a pracoval na ňom do decembra 2008. Po vzájomnej spolupráci pri preklade WordPress modulov v roku 2008 prevzal preklad od verzie 2.7 Savione (Peter Nemčok).

V septembri 2007 bolo spustené diskusné fórum o webe a internetových technológiách na teraz už neexistujúcej stránke TechForum.sk, ktorého najaktívnejšiou časťou bola téma Podpora pre WordPress.

Okrem aktívnej práce na preklade samotného WordPress, začali vďaka Techforum.sk vznikať aj preklady rôznych WordPress modulov a tém. V januári 2009 sme sa rozhodli vytvoriť samostatnú slovenskú webstránku pre potreby slovenskej WordPress komunity – WP.sk.

WordPress Slovensko

16. januára 2009 bol na doméne WordPress.sk spustený portál WordPress Slovensko pre všetkých používateľov WordPress v slovenčine. Zastupuje takmer vo všetkých ohľadoch stránku sk.wordpress.org, ktorá je s WP.sk veľmi úzko prepojená.

Vďaka záujmu používateľov aj o platené služby vznikla z tímu ľudí okolo WP.sk slobodná firma Webikon, ktorá prevádzkovala tento portál.

Pôvodný tím WP.sk:

Savione (Peter Nemčok), JohnnyPea (Ján Bočínec), Anilo (Angelo Verona), Niesom (Vladimír Gábor).

Marec 2021 – Po dvanástich rokoch odovzdáva Peter Nemčok portál WP.sk do rúk Vlada Juroška – viac informácii sa dozviete v článku Nový vietor do plachiet WP.sk.