Svetový deň prekladania WordPress

0

Populárnosti WordPress pomáha aj to, že je preložený do viac ako 160 svetových jazykov. O preklady WordPress sa starajú tisíce dobrovoľníkov po celom svete. No na preklad WordPress modulov a tém potrebujeme viac ľudí. Naše sily preto spojíme 24. apríla 2016 počas svetového dňa prekladania WordPress.

Do prekladania WordPress do slovenčiny sa počas posledných rokov zapojilo viac ako 170 dobrovoľníkov zo všetkých kútov Slovenska. No aktívne WordPress prekladá vždy len hŕstka ľudí. Aj preto stále nemáme preložené najpoužívanejšie moduly a témy. A toto chceme zmeniť…

Výbornou príležitosťou ako pomôcť prekladať WordPress bude Svetový deň prekladania WordPress, ktorého sa môžeš zúčastniť aj ty. Či už osobne počas Contributor dňa na WordCamp Bratislava 2016 alebo na diaľku odkiaľkoľvek, kde máš pripojenie na internet.

Contributor day počas WordCamp Bratislava 2016

Dátum: 24. 4. 2016 od 9:00 do cca 16:00
Miesto: Impact HUB Bratislava, Hviezdoslavovo námestie 20, 811 02 Bratislava
Nezabudni si zobrať zo sebou notebook, aby si mal/-a na čom prekladať.
Vstup na contributor deň je bezplatný, no treba sa zaregistrovať , aby sme vedeli koľko pripraviť občerstvenia a stoličiek.

Online

Dátum a čas: 24. 4. 2016 o 10:00
Live stream: https://www.crowdcast.io/e/wptranslationday
Komunikácia ohladom prekladania bude následne prebiehať pomocou chat nástroja Slack na wpsk.slack.com

Čo budem potrebovať?

  1. K prekladaniu budeš potrebovať účet na WordPress.org. Komunikácia ohľadom prekladania prebieha na Slack-u. Prečítaj si informácie ako si vytvoriť WordPress.org účet a pripojiť sa na Slack.
  2. Prečítaj si štylistickú príručku (beta).
  3. Prečítaj si náš prekladový slovník.

Môžem pomôcť s prekladom aj keď neviem dobre anglicky?

Samozrejme! Na „testovanie“ prekladu nepotrebuješ vôbec vedieť anglicky. Slovenský preklad môžeš testovať tak, že si preklikáš (celý) WordPress alebo prejdeš nastavenia nejakého modulu a ak nájdeš nejaké chyby, tak ich napíš na Slack a my ich opravíme. Takisto budeme pracovať na doplnení a upresnení našej štylistickej príručky a prekladového slovníka.

Prekladanie WordPress je výborný spôsob ako sa aktívne zapojiť do WordPress komunity a prispieť späť do opensource projektu, vďaka ktorému môžeš slobodne publikovať. Pridaj sa aj ty k tisícom dobrovoľníkov z celého sveta, ktorí tvoria WordPress.

Ak máš nejaké otázky, napíš ich na Slack alebo do komentárov pod článkom.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here