Čo je to visual editor

Čo je to visual editor

Vizuálny editor (visual editor) poskytuje ukážku toho, ako bude vytváraná stránka alebo článok vyzerať po publikovaní na webe. Vytváranie príspevku vo vizuálnom editore sa podobá na prácu v bežne používaných textových editoroch.

Visual editor a jeho funkcie

WordPress vizuálny editor
Vizuálny editor

Vo vizuálnom editore môžete nastaviť veľkosť písma, zvoliť typ písma, vložiť alebo kopírovať text. Dá sa tu tiež vložiť odkaz na inú stránku či odkaz vedúci na vašu vlastnú stránku. Môžete tiež časť vytvoreného obsahu vymazať, vrátiť sa o krok späť a dopredu. Pre jednotlivé funkcie sú vám k dispozícii tlačidlá navrchu vizuálneho editora. Ak pri písaní radi používate klávesové skratky, nájdete tu tiež ikonku  pre ich zobrazenie.

Navrchu editora je možnosť pre vloženie obrázkov, videa, či galérie obrázkov. Pre ešte lepšiu predstavu o tom, ako bude vytváraný článok či stránka vyzerať, je tu k dispozícií aj mód písania bez rušenia.

Vloženie textu

Ak chcete vložiť do vizuálneho editora obsah z bežného textového editora, napríklad z Wordu, môže sa stať, že pri kopírovaní sa zmení formát textu. Pre vloženie textu preto používate tlačidlo Vložiť ako text. Po stlačení tohto tlačidla sa vložený obsah vloží ako čistý text a môžete ho formátovať pomocou funkcií vizuálneho editora.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here