Adminer – správa databázy

Adminer (predtým phpMinAdmin) je plne vybavený nástroj pre správu databázy napísaný v PHP. Na rozdiel od nástroja phpMyAdmin obsahuje jediný súbor, ktorý je pripravený pre nahranie na cieľový server. Adminer je k dispozícii pre MySQL, PostgreSQL, SQLite, MS SQL a Oracle.

Modul Adminer integruje do ovládacieho panela WordPress nástroj, ktorého popis je uvedený vyššie  (prevzaté zo stránky Admineru). Tento modul vám umožňuje jednoduchú správu databázy vašej stránky priamo z prostredia ovládacieho panela, a to dokonca bez akýchkoľvek ďalších nastavení. Stačí len aktivovať a máte prístup k tabuľkám v databáze, kde môžete prevádzať požadované operácie, ako napríklad spúšťať SQL príkazy.

Modul nájdete v katalógu modulov na WordPress.org. Nástroj Adminer sa dá samozrejme použiť aj samostatne a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke, kde nájdete aj ďalšie informácie.

Publikované
Kategória: Moduly

Ján Bočínec

Ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti. Twitter | Facebook

3 komentáre

  1. Adminer som poznal, ale integrovat do WP ma to nenapadlo. Kazdopadne to je celkom dobry napad, nabuduce sa nebudem musiet logovat do dvoch roznych adminov a postaci mi jeden ;).

    Dik

  2. Spätné upozornenie: Vytvorenie WordPress siete (Multisite) « WordPress Slovensko
  3. Spätné upozornenie: Migrácia WordPress webovej stránky « WordPress Slovensko

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *