Adminer – správa databázy

3
Adminer (predtým phpMinAdmin) je plne vybavený nástroj pre správu databázy napísaný v PHP. Na rozdiel od nástroja phpMyAdmin obsahuje jediný súbor, ktorý je pripravený pre nahranie na cieľový server. Adminer je k dispozícii pre MySQL, PostgreSQL, SQLite, MS SQL a Oracle.

Modul Adminer integruje do ovládacieho panela WordPress nástroj, ktorého popis je uvedený vyššie  (prevzaté zo stránky Admineru). Tento modul vám umožňuje jednoduchú správu databázy vašej stránky priamo z prostredia ovládacieho panela, a to dokonca bez akýchkoľvek ďalších nastavení. Stačí len aktivovať a máte prístup k tabuľkám v databáze, kde môžete prevádzať požadované operácie, ako napríklad spúšťať SQL príkazy.

Modul nájdete v katalógu modulov na WordPress.org. Nástroj Adminer sa dá samozrejme použiť aj samostatne a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke, kde nájdete aj ďalšie informácie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

  1. Adminer som poznal, ale integrovat do WP ma to nenapadlo. Kazdopadne to je celkom dobry napad, nabuduce sa nebudem musiet logovat do dvoch roznych adminov a postaci mi jeden ;).

    Dik

  2. […] Môžete na to použiť nástroj phpMyAdmin alebo niektorý z modulov na to určených, napríklad Adminer alebo […]

  3. […] stránka. Na ich export môžete využiť hodne rozšírený phpMyAdmin alebo môj obľúbený Adminer (poprípade desktopové aplikácie HeidiSQL či Sequel Pro ak ste na Mac OS X). Štandardne ako […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here