Spôsobí WP REST API revolúciu?

Rok 2015 bol veľkým rokom vo svete WordPress. Hovorí o tom aj dlhšie známy fakt, že na WordPress aktuálne funguje 25% všetkých webov. To vôbec nie je zlé číslo. Pozrime sa na to, čo predpovedajú WordPress odborníci do roku 2016.

Prémium témy alebo free témy? Odborníci odvážne hovoria, že sme sa začiatku zlatej horúčky, za ktorú môže dopyt po témach, ktoré označujeme ako „prémium“. V roku 2016 sa očakáva, že dopyt po prémiových moduloch a témach bude mať rastúcu krivku.

Čakajú nás veľké zmeny. Odborníci tvrdia, že WordPress REST API sa pomaly, ale isto vkráda to jadra WordPress a je pripravená úplne zmeniť WordPress ako platformu. REST API môže spôsobiť revolúciu. Revolúciu v našom chápaní toho, čo je to modul.

WPRestAPIFeatured

Ste pripravení dozvedieť sa o REST API viac?

Pokiaľ ste o REST API ešte nepočuli, tu je zjednodušené vysvetlenie, čo sa za týmto názvom skrýva. REST API je rozhranie, ktoré umožňuje pracovať s WordPress aplikáciami, ktoré sú naprogramované modernými kódovacími jazykmi.

1.) Moduly a mobilné aplikácie dostanú priestor na spoluprácu
WordPress REST API otvorí predtým uzavretú cestu k mobilným aplikáciám.

2.) Moduly sa budú môcť pohybovať mimo WordPress a PHP
To znamená, že developeri už nebudú limitovaní PHP a aktuálnym spôsobom, akým WordPress moduly rozširujú túto platformu. Nedávne zaujímavé projekty, ako sú Calypso, ukázali, že sa otvárajú dvere, za ktorými sa budú mocť moduly pohybovať aj mimo PHP. To znamená, že WordPress bude možné rozširovať aj bez použitia tohto programovacieho jazyka. To je naozaj veľký krok vpred. Čo myslíte?

3.) Úplne iný druh modulov
Stane sa modul mini platformou? Už samotný WordPress sa zväčšuje. Je možné, že nastane taká situácia, že niektoré moduly si vybudujú dokonca vlastné platformy. Tento trend nie je úplnou novinkou. V roku 2013 o ňom informoval Chris Lema. Už aj veľké moduly ako Gravity Forms, Easy Digital downloads, WooCommerce prišli až tam, kde ponúkajú svoje vlastné REST API na ktorom môžete stavať.

4.) Medzinárodné moduly
Aktuálne sú na zozname projektov WordPress translation project na prvom mieste témy. Moduly sa hlásia hneď z miesta č.2. Vyzerá to tak, že prekladať sa nebudú iba témy, ako tomu bolo doteraz, ale aj moduly. Existujúce moduly, ktoré boli aktualizované v posledných dvoch rokoch boli importované na wordpress.org a sú voľne k dispozícii na preklad.

Moduly majú vo WordPress svete nepochybne významnú úlohu. Za všetky tie roky prešli od drobných blogových riešení až k univerzálnym CMS riešeniam. Zároveň, sľubujú ešte oveľa viac. Je dôležité uvedomiť si, že sme ešte len na začiatku éry REST API. Už teraz to ale vyzerá tak, že budúcnosť REST API sa nás bude týkať. Zároveň sa otvorí širší programovací svet, v ktorom budú môcť vývojári prinášať nové skúsenosti a inovácie. WordPress REST API zmení koncepciu modulov. Budú medzinárodné a schopné fungovať na samostatných mini platformách.

Čo si myslíte, ako blízko je táto budúcnosť? Napíšte nám svoje názory do komentárov 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. Osobne sa na integráciu REST API do jadra WordPressu veľmi teším, ale chcelo by to ešte, aby niekto zjednodušil zabezpečenie komunikácie pomocou napr. OAuth2. Nenašiel som zatiaľ žiadny jednoduchý spôsob ako na to, hlavne zo strany klienta (príjemcu dát). Ak náhodou máte niekto s týmto skúsenosti, rád pokecám, prípadne môžeme dať hlavy dohromady a pomôcť si navzájom.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here