Zastaralé moduly a témy už v katalógu nenájdete

0

Mohli ste si všimnúť, že z katalógov modulov a tém na WordPress.org, ale aj vo vyhľadávaní v administrácií vašej stránky postupne zmizli niektoré staršie moduly a témy. Podľa vývojárov WordPress je to prvý krok k prečisteniu veľkého množstva dostupných rozšírení, čo má v konečnom dôsledku zabezpečiť aj vyššiu bezpečnosť a stabilitu pri ich používaní.

Konkrétne sa to dotýka všetkých modulov a tém, ktorých kód nebol aktualizovaný viac ako dva roky. Z katalógu však neboli zatiaľ celkom odstránené a odkazy na ne by mali ostať funkčné, akurát ich už nenájdete v zozname spolu s tými aktuálnymi a to ani pri vyhľadávaní z vašej WordPress nástenky.

Prieskum ukázal, že bude takto skrytá skoro tretina z takmer pätnásťtisíc dostupných modulov. Malo by to povzbudiť vývojárov k revízii ich výtvorov a potvrdiť ich vhodnosť pre súčasné vydanie WordPress. V prípade niektorých zastaralých, ale pritom stále funkčných rozšírení,  stačí len doplniť kompatibilitu s aktuálnou verziou WordPress a budú zaradené medzi tie ostatné. Koncovému užívateľovi to sprehľadní vyhľadávanie v katalógu a uľahčí výber toho správneho modulu alebo témy.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here