WP.sk v novom šate

5

V januári to bude 7 rokov, čo sme spustili WP.sk. Za tú dobu sme vystriedali niekoľko tém, no zatiaľ žiadnu sme nepoužívali tak dlho ako tú poslednú. Až príliš dlho. Teraz sme si konečne našli čas zmodernizovať vzhľad a čiastočne aj funkcionalitu. Dúfam, že sa vám bude vynovené WP.sk dobre čítať.

Posledné 2 roky som veľa hovoril o tom, že chceme zmeniť vzhľad WP.sk. No poznáte to asi aj vy. Keď máte veľa práce, tak na ostatné veci nezostáva toľko času, koľko by ste si predstavovali. Po tom, ako som si uvedomil, že počas celého roka 2015 sme vo Webikone nerobili jediný web, ktorý by nebol responzívny, prišiel čas na výmenu témy aj na WP.sk.

Najväčšie zlepšenia oproti starému WP.sk:

  • modernejší vzhľad
  • responzívny dizajn
  • prezentačné obrázky
  • 3 pozície pre menu
  • rýchlejšie načítavanie stránky

Ako základ nového vzhľadu sme si vybrali tému Stargazer od Justina Tadlocka. Justin vytvoril okrem viacerých šikovných modulov aj framework pre témy s názvom Hybrid, ktorý používala aj naša predošlá téma Hybrid WP.sk, s ktorou sme boli po technickej stránke spokojný. Teraz sme hľadali tému, ktorá bude moderná, pekná, prehľadná, čiastočne minimalistická no najmä dobre naprogramovaná, aby bola rýchla a mala prehľadný kód, ktorý spĺňa WordPress štandardy. Témy postavené na Hybrid frameworku sú presne také.

Ukážky predošlých tém WP.sk

Podobná situácia ako so zastaralou témou, bola aj pri moduloch. Za tie roky sme zozbierali slušnú zbierku modulov. Niektoré ich autor neaktualizoval viac ako 7 rokov. Mali sme ich nainštalovaných viac ako 60, no približne polovicu sme aktívne nepoužívali. Niektoré moduly nahradil Jetpack, ďalšie moduly jednoducho stratili časom svoje opodstatnie. Finálne sme sa dostali na 20 aktívnych modulov. Spolu s nasadením cache a štandardných optimalizácii sa nám podarilo znížiť čas na načítanie stránky z cca 2 sekúnd pred zmenou na rádovo stovky milisekúnd.

Do budúcnosti plánujeme ešte viaceré zmeny, najmä čo sa týka obsahovej stránky. Určite môžete aj naďalej očakávať správy zo sveta WordPress, návody, tipy a triky z praxe a infomácie o WordPress podujatiach nielen na Slovensku. Nateraz toľko, koľko som stihol spraviť za jeden víkend.

Aký je tvoj názor na túto zmenu? A čo by sme mohli ešte zlepšiť?

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

5 Komentáre

  1. Mne osobne sa to páči – je to také vzdušné a inak niesom až tak náročný na používateľské rozhranie skôr na to aby som našiel to čo som prišiel hľadať. Toto je pre mňa úplne v pohode

  2. To ste mi ako kolektív wp.sk dali darček k narodeninám? Ďakujem Peťo. Je to dobre čitateľné. Nech sa darí, rád čítam články na wp.sk.

    • Som rád, že sa ti to dobre číta. Budeme robiť všetko pre to, aby bolo wp.sk stále lepšie.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here