WordPress vo svete

1

Pre WordPress a jeho komunitu je tento rok určite vzrušujúcim obdobím. Počet stránok používajúcich tento redakčný systém vzrástol na 14,7% z milióna top stránok po celkom svete z pôvodných 8.5% a najnovšie údaje ukazujú, že každých 22 zo 100 aktivovaných domén v USA beží na WordPress.

Nedávno uskutočneného prieskumu sa zúčastnilo cez 18 tisíc užívateľov a vývojárov, ktorí sú naozaj z celého sveta ako aj môžete vidieť na mape nižšie.

Známe sú už aj niektoré zaujímavé zistenia. V prieskume bolo 6800 samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré dokopy zodpovedajú za viac ako 170 tisíc webových stránok, pričom medián ich hodinových sadzieb je 50$ (asi 34,75€). V tomto smere chcem povzbudiť najmä slovenských vývojárov aby si položili otázku, nepýtam si až príliš málo? V týchto relatívne ťažkých ekonomických časoch je potešujúcim faktom, že Open Source vytvára toľko pracovných príležitostí. (Ak by sa na každej zo stránok pracovalo len tri hodiny, tak stále by to činilo obrat 29,5 milióna dolárov pri priemernej hodinovej sadzbe za tieto služby.)

O týchto získaných dátach viac rozprával Matt Mullenweg (jeden zo zakladateľov WordPress) vo svojej prednáške „State of the Word“ na poslednom WordCampe, ktorý sa uskutočnil minulý týždeň v San Franciscu:

Ľudia čo stoja za WordPress a za týmto prieskumom si uvedomujú, že tieto anonymné dáta môže skrývať viac užitočných informácií, preto ich v nespracovanom stave poskytujú voľne na stiahnutie (Opatrne, je to 9MB CSV) a na ďalšie spracovanie.


ZDROJ: http://wordpress.org/news/2011/08/state-of-the-word/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here