WordPress mal ôsme výročie

0

Presne 25. januára 2003 bol na blogu Matta Mullenwega uverejnený komentár, ktorý to zrejme všetko začal. Každá cesta sa začína prvým krokom. Od tohto okamihu prešlo veľa času a WordPress sa stal jedným z najpopulárnejších redakčných systémov na svete. Podľa niektorých štatistík používa WordPress až 13% webov. Portfólio WordPress stránok je v dnešnej dobe naozaj rozsiahle a WordPress našiel svoje uplatnenie v rozličných sférach. Medzi jeho používateľov patria napríklad stránky zamerané na vzdelanie a vedu, spravodajské portály alebo stránky celebrít, svetových lídrov, veľkých korporácií. Takisto sa na ňom prevádzkuje nespočetné množstvo rôznych blogov. Za svoj masový úspech WordPress určite vďačí super komunite, hromade kvalitných vývojárov a odborníkov, charizme Matta Mullenwega a samozrejme GNU GPL Open Source licencii – v katalógu na stránke WordPress.org nájdete momentálne 12,859 modulov a 1,312 tém.

Už zanedlho tu budeme mať WordPress 3.1 a ak vývoj pôjde tak dobre ako doteraz, určite sa máme na čo tešiť aj do budúcna.

Pri tejto príležitosti sa stránka Site5.com rozhodla vydať výročnú tému s názvom WordPress Anniversary Theme. Téma je elegantná a praktická, ako stvorená pre obyčajný a jednoduchý blog. Jediným väčším nedostatkom je absencia lokalizácie. Téma vám umožňuje zobrazovať články klasickým spôsobom alebo v dvoch stĺpcoch vedľa seba. Taktiež môžete ľubovoľne zapínať a vypínať oznam o výročí. Náhľad témy si môžete pozrieť na tejto adrese a sťahovať sa dá priamo tu.

~ On January 25th an idea was born. ~
That idea has helped millions of people easily create websites!
That idea became WordPress!

www.wpanniversarytheme.com

Blogovaniu zdar. 😉

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here