WordPress je v kurze

0

Prečo píšeme o WordPress a, čo je ešte dôležitejšia otázka, prečo sa mu sami venujeme? Pretože v platforme WordPress sa zosobňujú všetky najlepšie vlastnosti open source, o ktorých sme si práve toľko povedali!

Každému, kto vie kliknúť na ikonku prehliadača a naťukať www.google.com musí byť po chvíli jasné, že WordPress je jednotkou medzi blogovacími CMS a poskytuje vysokú mieru škálovateľnosti, prvotriednu ochranu proti spamu a umožňuje veľkú mieru prispôsobiteľnosti vašim potrebám, a to nielen prostredníctvom modulov a tém. Vrhnime sa však do konkrétnych detailov.

Prečo je WordPress pre tvorbu web stránok taký zaujímavý?

Jednoduchosť a dôraz na obsah robí z WordPress odlišný redakčný systém, a to z viacerých hľadísk. Ľudia majú radi riešenia, ktoré im zaberú minimum času a po inštalácií proste fungujú. Na WordPress veľa používateľov oceňuje práve fakt, že sa nemusia starať o nič iné, iba o publikovanie svojich myšlienok.

 • Fakty a čísla – WordPress si našiel vo svete už svoje pevné miesto a beží na ňom takmer štvrtina všetkých nových webových stránok. Okrem toho je použitý na dvoch tretinách stránok, ktoré sa radia k miliónu tých najnavštevovanejších a najznámejších. WordPress si pre svoje internetové stránky vybrali aj veľké mená, napríklad ako Sony alebo CNN. Celosvetovo je WordPress nasadený na viac ako 50 miliónoch weboch a od roku 2003 prešiel 9 rokmi aktívneho vývoja čo vám dáva istotu, že používate jedno z najlepších CMS na trhu.
 • Jednoduchosť použitia – Používateľské rozhranie je dostatočne prehľadné a pritom intuitívne. Základné úkony užívateľ zvládne jedným kliknutím. Všetko je navyše zaobalené v dizajne s príjemnými farbami a je možné si vybrať z niekoľkých variácií.
 • Prispôsobený pre písanie a publikovanie – pri písaní obsahu vo WordPress máte pocit, akoby ste to robili v nejakom desktopovom editore. Po publikovaní vášho textu sa systém sám postará, aby ho zobrazil v čo najvhodnejšom formáte a pritiahol čitateľov, ktorí môžu byť o novom obsahu informovaní viacerými kanálmi (RSS a podobne). WordPress jednoducho nie je len webová stránka ale komplexná publikačná platforma.
 • Podpora komunity – za WordPress stojí obrovská skupina ľudí, ktorí spoločne udali nový trend publikovaniu informácií na internete. Táto komunita je samostatne fungujúci ekosystém, ktorý sa postupne vybudoval okolo úspešného a stále rastúceho redakčného systému. Stovky prispievateľov do kódu a milióny používateľov po celkom svete hovoria o jeho kvalite a výnimočnosti.

Obsah je tu kráľom

 • QWERTY editor s kontrolou pravopisu a gramatiky, kolaborácia a možnosť zobraziť náhľad.
 • Okrem bežného obsahu môžete na vašu webstránku pridať multimédiá – obrázky, video, hudbu a dokumenty. Na jednoduchú správu zároveň slúži knižnica multimédií.
 • Ničím nerušené písanie, pri ktorom všetko nepotrebné doslova zmizne a vy ostane len s vašim textom.
 • Automatické ukladanie a pri každom ručnom uložení vytvorenie aktuálnej verzie príspevku, ku ktorej je možné kedykoľvek sa vrátiť.
 • Časovanie príspevkov vám umožňuje publikovať až v požadovanú dobu, a to bez ďalšej akcie z vašej strany.
 • Píšte a kontrolujte obsah vašej stránky odkiaľkoľvek vďaka mobilným aplikáciám alebo možnosti publikovať cez email.

Nabité užitočnou funkcionalitou

 • Dodajte vašej stránke náboj pomocou plnej podpory tém ako unikátnych vzhľadov a šablón pre váš obsah.
 • Organizácia obsahu podľa času, autora alebo iných taxonómií (kategórií, značiek…).
 • Každé napísané slovo môže byť jednoducho vyhľadané vďaka integrovaného vyhľadávacieho systému.
 • Dobre čitateľná URL je užitočná pre vašich návštevníkov ale aj pre SEO. Aj o to sa WordPress vie sám postarať.
 • Taktiež nebudete mať problémy s písmom a špeciálnymi znakmi vďaka využitiu Texturize, ktorý dokáže automaticky spracovať pre web neprirodzené znaky ako úvodzovky, apostrofy, čiarky a rôzne iné symboly a skonvertovať ich do korektných HTML znakov.
 • WordPress je momentálne dostupný v 60 rôznych jazykoch, takže sa v ňom budete cítiť ešte viac doma.
 • Veľké množstvo úkonov v administrácií zvládnete jednoduchým pohybom myši, takže sa nemusíte obávať, ak počítače nepatria medzi oblasti, ktoré profesionálne ovládate.
 • Vaša stránka môže mať prakticky neobmedzené množstvo užívateľov s rôznym stupňom oprávnení a privilégií.

Otestované a schválené

 • Všetka funkcionalita je dostupná hneď po krátkej a naozaj jednoduchej inštalácií.
 • Na WordPress pracuje komunita rôznorodých profesionálnych vývojárov, vzdelancov a nadšencov, ktorí spoločne zapracúvajú nové funkcie a zdokonaľujú zdrojový kód. Cyklus vývoja nových verzií je vskutku krátky a bezpečnostné aktualizácie sa objavujú v podstate okamžite po objavení problému. Medzinárodná komunita užívateľov je pripravená hocikedy vám pomôcť.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here