Na WordPress aktuálne funguje 25% webov

Pred pár dňami som si prečítala zaujímavú informáciu, s ktorou sa s vami rozhodne musím podeliť. Verím, že vás určite poteší minimálne tak veľmi ako mňa. Podľa údajov z W3 Techs, 1 zo 4 webstránok je postavená na WordPress.

Venturebeat vyhlásil: „Dnes je veľký deň pre všetky open source content management systémy (CMS).“ WordPress-u dnes patrí 25% webov. A (nie len) môj skromný odhad hovorí, že tieto čísla budú aj naďalej stúpať.

Nemusíme veľmi dlho rozmýšľať, aby sme prišli aspoň na pár dôvodov, prečo je WordPress tak obľúbený. WordPress je jednoduchý a naviac zadarmo. Ide o dostupný CMS systém s relatívne nekonečnou a relatívne cenovo dostupnou ponukou tém, modulov a ďalších elementov. Práve tieto elementy dopomáhajú k dynamike vašej stránky a k jej celkovej lepšej optimalizácii.

Spravila som si prieskum a našla som viacero zaujímavých štatistík. Pozrite si z nich tie najzaujímavejšie.

Množstvo ľudí si spája WordPress najmä s blogmi. No okrem blogov na ňom bez problémov fungujú aj menšie či väčšie webstránky alebo e-shopy. Poďla štatistiky z roku 2014, bolo na WordPress postavených až neuveriteľných 76,5 milióna blogov. Vedeli ste napríklad to, že aj blog SONY, NY Times či Vogue funguje na WordPress?

Snímka obrazovky 2015-11-16 o 20.42.32

Čo myslíte, koľko nových WordPress stránok denne uzrie svetlo sveta? Ja som sa dočítala, že toto číslo je približne 50 000. Bude k ním patriť aj vaša nová stránka alebo blog? Táto štatistika však pochádza ešte z marca 2015. Takže čísla sú dnes určite vyššie.

Každý mesiac na nás čaká až 56,6 milióna nových blogových príspevkov. Koľko by asi trvalo všetky ich prečítať? Asi by nám nestačilo ani 10 životov.

Štatistika z roku 2014 informuje aj o tom, že počas tohto roku bolo vytvorených 18 miliónov nových WordPress stránok. Prečítať ste si mali možnosť asi 555 miliónov príspevkov.

Patríte k tým, ktorí sa zapájajú do diskusií a tých, ktorí komentujú blogové príspevky ? Ak áno, medzi 670 miliónmi komentárov bude určite pár z nich patriť aj vám.

Snímka obrazovky 2015-11-16 o 20.44.39

Asi vás neprekvapí, že najviac blogov je písaných v anglickom jazyku. Podiel angličtiny na blogoch je až 71%. WordPress blogy sú však napísané celkovo až v 120 jazykoch.

WordPress má pred sebou veľmi svetlé vyhliadky do budúcnosti. Myslím si, že oprávnene. Na jeho vývoji sa podieľa množstvo dobrovoľníkov, ktorí svoje know-how bez problémov odovzdávajú ďalej a snažia sa WordPress neustále, krok po kroku vylepšovať.

Na záver si pozrite čísla zhrnuté v infografike.
WordPress štatistiky infografika

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

7 Komentáre

 1. Správne má byť: Patríte k tým, ktorí sa zapájajú…
  Prídavné mená, zámená, atď. sa v nominatíve plurálu vždy píšu s mäkkým i.
  Túto chybu robia veľmi mnohí, … všade,… vari sa toto už neučí v škole? Na wp.sk som si to už tiež všimol mnohokrát, snáď v každom druhom príspevku (mne to akosi vždy „udrie do očí“). Ľudia, ktorí často verejne publikujú, by túto chybu rozhodne nemali robiť.

  • Dobrý deň, ďakujem za upozornenie. Pokojne môžete spomenúť aj ďalšie chyby, ktoré ste si všimli a ja ich rada opravím 🙂

 2. AIMB, pri každej druhej (niekedy aj prvej 🙂 príležitosti, napr.:
  WP.sk v novom šate: … s ktorou sme boli po technickej stránke spokojný.
  Ako vyzerá dobrý UX dizajn v praxi?: Nie ste z nej nervózny…, … ako ste s celkovým fungovaním webstránky spokojný.
  … atď.

  • Ďakujem, ja som to všetko myslela v jednotnom čísle, ale samozrejme, ak ste to pochopili v množnom, máte pravdu a rozumiem 🙂

  • „ste“ aj „sme boli“ je množné číslo. Jednotné by muselo byť „si“, „som bol“ 🙂
   Ak je to v zmysle vykania, všetko má byť v množnom čísle, nie jedno tak, druhé inak.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here