WordPress 4.4 Clifford

0

Vyšla nová verzia WordPress. Prináša plne responzívne obrázky, novú základnú tému Twenty Sixteen a revolučné zmeny s tajomným názvom WP REST API. Aktualizácia je dostupná v administrácii vašej WordPress stránky.

WordPress 4.4 je pomenovaný „Clifford“ na počesť jazzového hudobníka Clifforda Browna.

Twenty Sixteen

Nová základná téma, Twenty Sixteen, je moderným prístupom ku klasickému dizajnu blogu. Bola vyvinutá tak, aby vyzerala dobre na všetkých zariadeniach.

Responzívne obrázky

WordPress teraz šikovnejšie zobrazuje vhodnú veľkosť obrázkov na všetkých zariadeniach. Nie je potrebné nič nastavovať vo vašej téme, jednoducho to funguje.

Vkladanie článku na iné weby

WordPress 4.4 “Clifford”

Vaše články môžete vkladať na iné webové stránky, dokonca aj na tie, ktoré nepoužívajú WordPress. Jednoducho vložte URL adresu do editora a zobrazí sa vám instantný náhľad vloženého obsahu s názvom, zhrnutím a prezentačným obrázkom. Dokonca sa načíta aj ikona webovej stránky a odkazy na komentáre a zdieľanie.

Zmena v komentároch

Formulár komentárov bol čiastočne prebudovaný. Pole na písanie komentárov je teraz prvé a až po ňom nasledujú polia s menom, e-mailom a webovou stránkou.

 

WP REST API

Toto je podľa mnohých najrevolučnejšia vec vo WordPress za posledné roky. Začína nová éra WordPress, v ktorej bude možné tvoriť projekty, ktoré budú napojené na WordPress spôsobom, že ani nebudete vedieť, že ide o WordPress. Po viac ako 2 rokoch vývoja bola integrovaná prvá časť infraštruktúry pre nové WP REST API do jadra WordPress. Zatiaľ je to prvý krok, no v priebehu roka môžeme očakávať veľa nových využití.

Slovenský preklad WordPress 4.4

Opäť sa nám podarilo preložiť novú verziu WordPress s predstihom a slovenský preklad máte dostupný hneď v deň vydania WordPress 4.4. Ďakujeme všektým, ktorí sa na preklade podieľali, konkrétne:

Peter NemcokAndrej Srna, guestik, jurajk, Michalkova_M, michalvittek, mjadronova, mobby2561, palickoPetra Fojtu, Romanko, RoxaNie, Stefan Cudai a xKatka.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here