WordPress 4.2 “Powell”

3

Verzia 4.2 prichádza s kódovým označením „Powell“ na počesť jazzového pianistu Buda Powella a je dostupná na stiahnutie alebo sa dá na ňu aktualizovať cez administračné rozhranie WordPress. Nové funkcie vášmu webu umožnia lepšie komunikovať s okolitým svetom a jednoduchšie zdieľať obsah z iných zdrojov.

Ešte jednoduchšie zverejňovanie obsahu

4.2-press-this-2

Vlož, uprav a publikuj. Zoznámte sa s vylepšenou funkcionalitou „Press This“. Cez menu Nástroje pridajte tlačidlo „Press This“ ako záložku prehliadača. Hneď ako tak urobíte budete môcť zdielať obsah z hociakého zdroja doslava jedným kliknutím. Či už sa bude jednať o vaše obľúbené videá, obrázky alebo text, budete mať jednoduchý spôsob ako sa s tým podeliť s čitateľmi vášho webu.

Rozšírená podpora špeciálnych znakov

4.2-characters

Používanie WordPress s iným jazykmi ako WordPress bude s WordPress 4.2 ešte jednoduchšie. Zlepšila sa podpora znakov z jazykov ako čínština, japončina a kórejčina a taktiež je možné používať hudobné a matematické symboly alebo hieroglyfy.

Nič z toho nepoužívate? Stále sa môžete zabávať používaním obrázkových ikoniek priamo v texte. Toto je len malá ukážka 💙, 🐸, 🐒, 🍕 a tu nájdete ďalšie emoji.

4.2-theme-switcher

Prepínanie tém v Možnostiach prispôsobenia (Customizer)

Prehliadajte sí nové témy priamo v Možnostiach prispôsobenia. Upravte si ich ako potrebujete a ako najviac vyhovujú vášmu obsahu a až potom ich ukážte návštevníkom vašej webstránky.

 

4.2-embedsViac automaticky vkladateľného obsahu

Použite priamo odkazy z Tumblr.com alebo Kickstarter a oni sa už sami zobrazia ako majú. Každým vydaním sa WordPress snaží prinášať nové možnosti pri zverejňovaní a úpravách obsahu.

 

4.2-pluginsVylepšená aktualizácia modulov

Stačí kliknúť na aktualizovať a bez toho aby ste boli zbytočne presmerovaný na stránku s informáciami o aktualizačnom procese, sa modul ako zázrakom  aktualizuje na najnovšiu verziu.

 

Pod kapotou

Podpora utf8mb4

Kódovanie znakov v databáze bolo zmenené z utf8 na utf8mb4, čo pridalo podporu pre celú radu 4 bajtových znakov.

Prístupné každému pomocou JavaScriptu

Odteraz môžete posilať hlasové notifikácie do čítača obrazovky cez JavaScript za pomoci wp.a11y.speak(). Vložte tam hocijaký reťazec a ten bude zaslané do príslušnej ARIA zóny pre upozornenia.

Rozdeľovanie zdieľaných výrazov

Rovnaké výrazy medzi jednotlivými taxonómiami sa teraz rozdelia na samostané, pokým bude upravený niektorý z nich a už nebudú viac zdieľané. Viac sa dočítate v Plugin Developer Handbook.

Komplexnejšie radenie v dotazoch

WP_Query, WP_Comment_Query, a WP_User_Query podporujú komplexné radenie s podmienkami cez meta query.

Viac o celom tíme, ktorý sa podieľal na tomto vydaní nájdete v oficiálnom článku na WordPress.org.

😉

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here