WordPress 4.1 “Dinah”

3

Svoj prvý tohtoročný vianočný darček si môžete otvoriť už dnes v podobe práve vydaného WordPress 4.1 pomenovaného „Dinah“ po jazzovej speváčke Dinah Washington. Nové funkcie vám pomôžu ešte viac sa sústrediť na písanie a nová základná téma dodá vášmu blogu svieži vzhľad.

Predstavujeme Twenty Fifteen

2015-laptopNajnovšia základná téma, Twenty Fifteen, je zameraná na blogy a má čistý, jednoduchý dizajn.

Twenty Fifteen je plne kompatibilná so všetkými jazykmi a to aj vďaka Google’s Noto font family. Tento font je okrem toho dobre čitateľný na všetkých rozlíšeniach.

Hlavný obsah stránky sa vždy nachádza v strede, bez ohľadu na to, či ju máte otvorenú na mobile, tablete alebo desktope.

Písanie bez rušenia

dfw-screenStačí začať písať…

Niekedy potrebujete všetko okolo seba vypnúť a sústrediť sa len na vlastné myšlienky, ktoré chcete pretaviť do slov. Vyskúšajte nerušený mód písania. Ihneď ako začnete písať, všetky nepotrebné prvky zmíznú z vášho zorného poľa a vy sa môžete sústrediť len na váš text. Všetky nástroje na úpravu textu máte samozrejme stále po ruke, keď ich budete potrebovať.

Ďalšie chuťovky

icon-language2Vyberte si jazyk

Momentálne je WordPress 4.1 preložený do viac ako štyridsiatich jazykov. Môžete medzi nimi prepínať vo Všeobecných nastaveniach.

 

 icon-logout1Kompletné odhlásenie

Nepracujete na svojom vlastnom počítači a máte obavy, že by ste sa v niektorom okne zabudli odhlásiť? Odteraz sa môžte odhlásiť z administrácie WordPress kdekoľvek sa nachádzate.

 

icon-vine1Vkladajte Vine

Videá z Vine teraz vložíte jednoduchým použitím odkazu. Všetky služby, ktoré sa dajú vkladať nájdete v tomto zozname.

 

icon-recommended1Odporúčané moduly

Pri inštalácií nových modulov dostane odporúčania na niektoré ďalšie zaujímavé moduly, ktoré by ste mohli použiť. Odporúčania sa vytvárajú na základe modulov, ktoré vy a ostatní používatelia často inštalujete.

 

Pod kapotou

Komplexné dotazy na databázu

Metadáta, dátumy a výrazy z taxonómií je teraz môžné kombinovať pomocou vnorených vzťahov a viacerých operátorov – A AND ( B OR C ), čím sa dá aplikovať zložitejšia logika.

Customizer API

Customizer umožňuje zobrazovať ovládacie prvky na základe práve prehliadanej stránky.

<title> v témach

add_theme_support( 'title-tag' ) povie WordPress, že má vedieť spracovať viaceré nadpisy stránok.

Developerská príručka

Vylepšovaním dokumentácie v kóde sa stále viac kompletizuje aj webové verzia developerskej príručky.

 

Všetkých prispievateľov do najnovšej verzie WordPress nájdete v oficiálnom článku na WordPress.org. Patrí im veľká vďaka a veríme, že nabudúce tam uvidíme aj niekoho z vás ;). Sledujte Make WordPress a core development blog a pomôžte nám tvoriť ešte lepší WordPress. Na budúci rok nás čaká 4.2!

Šťastné a veselé!

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here