WordPress 4.0 Beta 1

1

Už dnes máme k dispozícii prvú beta verziu WordPress 4.0!

Softvér je ešte stále vo vývoji a neodporúčame ho nasadzovať do živej prevádzky. Radšej si urobte nejaké testovacie prostredie, kde si môžete novú verziu poriadne vyskúšať. Nainštalovať si ju môžete pomocou modulu WordPress Beta Tester (budete chcieť  “bleeding edge nightlies”) alebo si ju môžete stiahnuť tu (zip).

Vydanie 4.0 je naplánované na ďalší mesiac, ale kým bude pripravené potrebujeme otestovať zopár vecí, na ktorých sa pracovalo:

  • Náhľady vložených URL adries vo vizuálnom editore a v záložke „Vložiť z URL“ pri pridávaní multimédií. Skúste vložiť odkaz z WordPress.tv alebo YouTube na samostatný riadok.  (#28195, #15490)
  • Knižnica multimédií má teraz okrem pôvodného výpisu v zozname novú možnosť zobrazenia v mriežke. Kliknutím na niektorú položku sa vám otvorí vyskakovacie okno, kde uvidíte väčší náhľad a môžete upravovať informácie o prílohe. Takisto sa dá prejsť ma ďalšiu alebo predchádzajúcu položku bez toho aby ste museli okno zavrieť. (#24716)
  • Bola vylepšená inštalácia modulov. Narazíte tu na zopár vizuálnych zmien a viac informácií o module pri vyhľadávaní a pri prezeraní jeho popisu. (#28785, #27440)
  • Výber jazyka pri inštalácii. (#28577)
  • Editor sa inteligentne rozťahuje podľa množstva vloženého obsahu. Prehliadače niekedy nevedia správne umietniť kurzor, tak ak sa stretnete s niečim netypickým, nezabudnite to nahlásiť (spomeňte aj aký internetový prehliadač používate, jeho verziu a operačný systém). (#28328)
  • Niekoľko vylepšení sa dočkal tiež TinyMCE pri interakci pomocou klávesnice a kurzoru, napríklad pri náhľadoch galérií. Takisto ako pri predchádzajúcom bode oceníme vaše postrehy. (#28595)
  • Widgety v Customizery (vizuálnom editore témy) sa teraz načítavajú v samostatnom panele. (#27406)
  • Zopár zmien bolo urobených aj v niektorých formátovacích funkciách, takže ak sa vám budú zobrazovať divné úvodzovky, neváhajte tento nedostatok nahlásiť.

V prípade, že ste našli bug, pridajte ho do Alfa/Beta fóra. Nebojte sa nahlásiť hocičo a my už posúdime, či je to relevantné. Radi si vypočujeme Váš názor. Ak si myslíte, že zvládnete napísať poriadny bug report, môžete tak učiniť priamo na WordPress Trac. Je to zoznam známych chýb a všetkého, čo bolo zatiaľ opravené.

Oznam pre vývojárov: Nezabudli sme na vás! Viac sa dozviete v ďalších príspevkoch. Zatiaľ čeknite panelové API v Customizery.

Testovaniu zdar! 😉

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

  1. […] (ja som doplnil zopár screenshotov k tým názvom i napriek tomu, že Jano už spomenul uvoľnenie Beta verzie. Momentálne sa v plnom nasadení skúšajú nové veci a následne opravujú chyby. V oboch […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here