WordPress 3.9 “Smith”

7

WordPress 3.9 nesie meno „Smith“ po jazzovom organistovi Jimmy Smithovi. Už je dostupný na stiahnutie alebo sa dá na neho súčasná verzia aktualizovať priamo z nástenky vášho webu. Toto vydanie prináša niekoľko vylepšení, o ktorých si myslíme, že vás určite potešia.

Príjemnejšia práca s multimédiami

Zdokonalený vizuálny editoreditor

Editor je rýchlejší, prívetivejší a lepšie uspôsobený pre mobilné zariadenia. Podporuje priame vkladanie naformátovaného textu takmer z hocijakého textového editora, takže nebudete musieť strácať čas čistením textu od kadejakých zbytočností. (Áno, narážame najmä na Microsoft Word.)

Jednoduchšia úprava obrázkovimage

Odteraz máte rýchlejší prístup k nástrojom orezávania a rotácie obrázku bez toho, aby ste editor museli opustiť. Samozrejme tiež môžete zväčšiť alebo zmenšiť obrázok podľa toho, ako vám práve vyhovuje.

 

 

Drag & drop nahrávanie obrázkovdragdrop

Chyťte a presuňte súbor s obrázkom priamo do editora a o ostatné sa už postará WordPress.

 

 

 

Náhľady galérií

gallery

Vložené galérie teraz uvidíte presne tak, ako sa vám majú zobraziť na stránke.

Viac zábavy s audiom a videom

playlistsObrázky majú galérie, pre audio a video súbory bola zas pridaná možnosť vytvárania jednoduchých playlistov. Ukážte všetkým vašu hudbu a videoklipy.

Živý náhľad widgetov a hlavičky

 

 

 

 

Pridávajte, upravujte a premiestňujte widgety priamo vo vizuálnom editore tém. Zabudnite na „uložiť“ a „obnoviť“. Všetko sa deje pred vašimi očami a uložiť finálny stav môžete potom, čo budete kompletne spokojný.

Vylepšený nástroj pre správu obrázkov v hlavičke umožňuje nahrávať, orezávať a spravovať hlavičku počas vašich úprav témy.

Ohromujúci prehliadač tém

theme

Hľadanie novej témy je teraz oveľa viac zábavy a hlavne je to neuveriteľne jednoduché. Ponorte sa do prezeranie bezodného katalógu tém na WordPress.org vyberte si tému, ktorá sa vám najviac páči.


Na WordPress je ešte čo vylepšovať, ale je vidno, že vývojári urobia pri každom vydaní dobrý kus práce, za čo im patrí veľká vďaka. Všetkých 276 prispievateľov do kódu nájdete v oficiálnom článku na blogu WordPress.org.

Ak sa k nim chcete pridať a priložiť ruku k dielu, mrknite sa na Make WordPress a developerský blog. Ďakujeme, že používate WordPress a čoskoro spoločne oslávime jubilejnú verziu 4.0!

Doplnené 19.4.2014: Slovenská verzia WordPress 3.9 je už dostupná. Môžete aktualizovať vaše weby.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

7 Komentáre

    • Pracujeme na nej. Všetky frázy máme preložené. Zostáva nám validácia prekladu a jej otestovanie. Predpokladám, že to bude v priebehu 2-3 dní.

    • Dá sa, len WP nebude komplet po slovensky. Slovenčina by mala byť pripravená v priebehu víkendu.

    • ked dam instalovat vypise „Nebolo možné skopírovať súbor.: wordpress/wp-includes/class-wp-walker.php“ … skusal som aj s vypnutymi pluginami

  1. Slovenskú verziu WordPress 3.9 sme vydali včera. Dnes sme aktualizovali aj automatický inštalátor WordPress u WebSupport. Už môžete naplno používať WordPress 3.9 v slovenčine.

  2. Prestalo mi fungovat vo vizualnom editore vkladanie liniek. Akoze viem si to urobit rucne, ale asi to nie je to prave orechove.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here