WordPress 3.8 “Parker”

6

WordPress dozrel do verzie 3.8 a je pomenovaný na počesť pána menom Charlie Parker, jedného z hlavných predstaviteľov bebopu. WordPress si môžete rovno stiahnuť alebo urobiť aktualizáciu priamo z vašej WordPress nástenky. Dúfame, že ho budete pokladať za doteraz najkrajšiu verziu vo svete WordPress.

Predstavujeme nový moderný dizajn

overview

WordPress dostal novú podobu. 3.8 prináša inovovaný svieži vzhľad nástenky a celej administrácie. Koniec zbytočným gradientom a odtieňom šedej, je tu väčší, hrubší a farebnejší dizajn.

design

Moderná estetika

Nová WordPress nástenka má osvežujúci a čistý dizajn, ktorý je založený na prehľadnosti a jednoduchosti.

Čistá typografia

Pomocou písma Open Sans sa dá vytvárať text, ktorý je dobre čitateľný na desktope ako aj na mobilnom zariadení. Je dokonca open source, presne ako WordPress.

Vylepšený kontrast

Pekný dizajn by nikdy nemal ísť na úkor použiteľnosti. Lepší kontrast, veľké písmo umožňuje dobrú čitateľnosť a ľahkú navigáciu.


WordPress pre každé zariadenie

responsive
Každý z nás browsuje internetom na inom zariadení. Smartfón, tablet, notebook, desktop – nezáleží na tom čo používate, WordPress sa prispôsobí a vy sa všade budete cítiť ako doma.

HD pri vysokej rýchlosti

WordPress je ostrejší vďaka novým vektorovým ikonkám, ktoré sa zväčšujú a zmenšujú podľa veľkosti vašej obrazovky. Načítavanie stránok je vďaka tomu aj poznateľne rýchlejšie.


Farebné schémy administrácie ladia s vašou osobnosťou

colors

WordPress s touto verziou dostal aj nové farebné variácie. Spolu máme k dispozícii osem farebných schém. Vždy si môžete hocikedy vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Farebné schémy môžete meniť rovnako aj prezerať si ich ukážky na stránke Profilu.


Zlepšená správa tém

themes

Nový prehliadač tém vám medzi nimi umožňuje pohodlne listovať a zobraziť všetky dôležité informácie len za pomoci klávesnice.

Widgety prehľadnejšie

Už žiadny zložitý drag&drop alebo skrollovanie. Používať widgety mohlo byť v minulosti riadne komplikované. Nová obrazovka správy widgetov je oveľa intuitívnejšia a dokonca sa prispôsobuje veľkosti vášho monitoru.


Twenty Fourteen, nová elegantná téma

twentyfourteen

Premeňte váš blog na magazín

Pomocou WordPress a Twenty Fourteen môžete jednoducho vytvoriť web, ktorý sa na obyčajný blog už nebude moc podobať. Čistý a responzívny dizajn s interaktívnymi prvkami a flexibilnými widget zónami poteší určite každého.


Začiatok novej éry

Toto vydanie viedol sám Matt Mullenweg. Ide o druhé vydanie, na ktoré bol použitý prístup „plugin-fist“. Ten umožňuje významne skrátiť celkový proces vývoja nových verzií. Zatiaľ to vyzerá veľmi nádejne. Ak vás záujíma na akých funkciách sa momentálne pracuje, zablúďte i na make/core blog.

Do vývoja sa zapojilo 175 ľudí, ktorých si môžete všetkých pozrieť v oficiálnom článku o WordPress 3.8 „Parker“.

Ďakujeme, že používate WordPress. Už teraz sa tešíme na verziu 3.9!

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

  1. Slovenčina pre WordPress 3.8 je pripravená. Po otestovaní bude vydaná v najbližších dňoch. Ak máte záujem, môžete nám pomôcť s jej testovaním. Stiahnite si jazykové súbory pre WordPress 3.8
    Update: Preklad je vydaný. Môžete automaticky aktualizovať.

    • Najskôr vyskúšaj, či to nie je témou alebo nejakými modulmi. Potom napíš na naše fórum, tam sa riešia obdobné veci.

  2. […] 7: Vyšiel WordPress 3.8, takže mám administráciu blogu v odtieni Flush Mahagony. Na štvorstĺpcovú nástenku sa […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here