WordPress 3.8 Beta 1

Len pred pár dňami sme vás informovali o pripravovaných dizajnových zmenách WordPress 3.8 a dnes tu už máme na stiahnutie (zip) prvú beta verziu. Takzvané „zmrazenie kódu“, teda koniec zásahov do kódu, je naplánovaný na 5. decembra a finálne vydanie potom na 12. decembra 2013.

3.8 bude konštruktom viacerých modulárnych funkcionalít predstavených v samostatných projektoch a keďže bol takýto prístup použitý prvý krát, môže byť táto beta oveľa väčšie ródeo ako zvyčajne.

Hlavné veci, ktoré bude treba otestovať a zoznámiť sa s nimi:

  • Nový dizajn pre administračné rozhranie, hlavne jeho responzívnosť na rôznych zariadeniach a v rozličných webových prehliadačoch. Treba hlavne vyskúšať funkčnosť komplexnejších stránok ako napríklad stránky pre správu modulov. Vynovený bol i výber farebných variácii, ktoré si môžete nastaviť vo vašom profile.
  • Zmenená štruktúra nástenky. Čo hovoríte?
  • Kompletne prerobená správa a inštalácia nových tém. Dokážete tam niečo pokaziť?
  • Na vyskúšanie máme aj novú základnú tému Twenty Fourteen.
  • Už bolo uzavretých viac ako 250 problémov.

Vzhľadom na to, že ide o pomerne rozsiahle zmeny v admine, je potreba vyskúšať čo najväčšie množstvo modulov a tém, aby sa predišlo zbytočnej nekompatibilite. Vývojári by mali pomaly začať rozmýšľať nad tým, ako najlepšie prispôsobiť vzhľad svojich produktov novému MP6 dizajnu.

V prípade že nájdete chybu, treba ju ako zvyčajne nahlásiť (vyhľadať) na Alfa/Beta fóre. Pre skúsenejších tu máme WordPress Trac. Tu si môžete pozrieť zoznam známych nedostatkov a všetkého, čo bolo zatiaľ spravené.

Ján Bočínec

Ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti. Twitter | Facebook

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *