WordPress 3.8.1 malá údržba

Po šiestich týždňoch od vydania bol WordPress 3.8 stiahnutý skoro 9 a pol milióna krát. Dnes vyšla jeho prvá opravná aktualizácia WordPress 3.8.1, ktorá rieši 31 chýb.

Patria medzi ne aj vylepšenia dizajnu nástenky a inštalátora tém. Taktiež bol odstránený problém s taxonómiami vo WP_Query. Ak vás frustrovali tlačítka, ktoré po stlačení nič nerobili, tak budete určite radi, že sa na nich podarilo nájsť a opraviť mŕtve zóny. Vyriešené bolo aj nefunkčné vkladanie tweetov, ktoré bolo spôsobené nedávnou zmenou v Twitter API. (Viac o embedovaní.)

Používateľom, ktorí majú nastavené automatické aktualizácie na pozadí, by sa mala táto verzia nainštalovať v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín. Ostatní si WordPress 3.8.1 môžu stiahnuť manuálne alebo použiť klasickú aktualizáciu z nástenky.

Ján Bočínec

Ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti. Twitter | Facebook

8 komentárov

 1. ….a prečo sa mi to aktualizovalo automaticky – to nie je dobré.
  Čo keď príde aktualizácia a téma prestane fungovať a admin bude niekde mimo?

  1. Jo to najmä kôli bezpečnosti a automaticky sa aktualizujú len minoritné aktuzlizácie, ktoré väčšinou len opravujú nejaké chyby a je len veľmi malá pravdepodobnosť, že by prestala fungovať téma. V každom prípade si môžeš automatické aktualizácie vypnúť v súbore wp-config.php. Stačí pridať riadok
   define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

  1. Áno, vždy je možné použiť preklad predchádzajúcej verzie WordPress. V minoritných verziách (3.8.1, 3.8.2 a pod.) sa obvykle nemenia žiadne frázy, ktoré by bolo treba prekladať.

 2. nemám v aktualizácii ponuku na worpress sk len wordpress us, stále čakám na ponuku v aktualizáciach s wordpresu na slovenskú verziu 3.8.1 bude?

  1. Aktualizovať bezpečnostné a opravné vydania WprdPress (napr. z 3.8.0 na 3.8.1) môžete aj bez toho, aby bola dostupná slovenská verzia. Na funkčnosť prekladu to nemá žiaden vplyv. No na bezpečnosť vášho webu to má vplyv veľký.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *