WordPress 3.8.1 malá údržba

8

Po šiestich týždňoch od vydania bol WordPress 3.8 stiahnutý skoro 9 a pol milióna krát. Dnes vyšla jeho prvá opravná aktualizácia WordPress 3.8.1, ktorá rieši 31 chýb.

Patria medzi ne aj vylepšenia dizajnu nástenky a inštalátora tém. Taktiež bol odstránený problém s taxonómiami vo WP_Query. Ak vás frustrovali tlačítka, ktoré po stlačení nič nerobili, tak budete určite radi, že sa na nich podarilo nájsť a opraviť mŕtve zóny. Vyriešené bolo aj nefunkčné vkladanie tweetov, ktoré bolo spôsobené nedávnou zmenou v Twitter API. (Viac o embedovaní.)

Používateľom, ktorí majú nastavené automatické aktualizácie na pozadí, by sa mala táto verzia nainštalovať v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín. Ostatní si WordPress 3.8.1 môžu stiahnuť manuálne alebo použiť klasickú aktualizáciu z nástenky.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

 1. ….a prečo sa mi to aktualizovalo automaticky – to nie je dobré.
  Čo keď príde aktualizácia a téma prestane fungovať a admin bude niekde mimo?

  • Jo to najmä kôli bezpečnosti a automaticky sa aktualizujú len minoritné aktuzlizácie, ktoré väčšinou len opravujú nejaké chyby a je len veľmi malá pravdepodobnosť, že by prestala fungovať téma. V každom prípade si môžeš automatické aktualizácie vypnúť v súbore wp-config.php. Stačí pridať riadok
   define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

  • Automatické aktualizácie na pozadí boli pridané už vo WordPress 3.7 a je veľmi odporúčané aplikovať tieto opravné/bezpečnostné vydania čím skôr po uverejnení.

  • Áno, vždy je možné použiť preklad predchádzajúcej verzie WordPress. V minoritných verziách (3.8.1, 3.8.2 a pod.) sa obvykle nemenia žiadne frázy, ktoré by bolo treba prekladať.

 2. nemám v aktualizácii ponuku na worpress sk len wordpress us, stále čakám na ponuku v aktualizáciach s wordpresu na slovenskú verziu 3.8.1 bude?

  • Aktualizovať bezpečnostné a opravné vydania WprdPress (napr. z 3.8.0 na 3.8.1) môžete aj bez toho, aby bola dostupná slovenská verzia. Na funkčnosť prekladu to nemá žiaden vplyv. No na bezpečnosť vášho webu to má vplyv veľký.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here