WordPress 3.7 Beta 1

1

Ešte ste si ani poriadne nestihli ohriať ruky nad novou verziou, ktoré vyšla pred nedávnom, a už vám s radosťou môžeme ponúknuť WordPress 3.7 Beta 1.

Vývojový cyklus WordPress 3.7 je síce kratší, ale zato zameraný na kľúčové vylepšenia. Jeho vydanie je naplánované na október a mal by pripraviť pôdu pre WordPress 3.8, na ktorom sa už pracuje, a bude na prasknutie napchatý novými funkciami a rôznymi zlepšovákmi. Niektoré zmeny vo WordPress 3.7 sú naozaj drobné, ako napríklad v dizajne, ale prispievajú k celkovo vylepšenej vizáži. Veď vyskúšajte si prvú betu a posúďte sami.

Automatické aktualizácie na pozadí. Áno, je to tak! WordPress 3.7 Beta 1 sa dokáže cez noc sám aktualizovať na najnovšiu vývojársku verziu, čiže eventuálne tak spraví aj pri verzii Beta 2, keď príde na trh. Snažíme sa, aby čo najviac inštalácií WordPress používalo najnovšiu verziu, hlavne ak ide o bezpečnostné aktualizácie. Presvedčte sa sami a otestujte to na svojom serveri ;).

V sekcii Nástenka -> Aktualizácie nájdete oznam, ktorý vám povie, či sú na vašej inštalácií automatické aktualizácie podporované. Samozrejme sa môžu vyskytnúť situácie kedy WordPress nedokáže bez problémov a bezpečne aktualizovať sám seba. V prípade, že sa to podarí, dostanete po každej aktualizácii email (poslaný na adresu uvedenú v nastaveniach ako „admin email“) s informáciami o tom, čo fungovalo a čo nie. Ak niečo nešlo podľa plánu, dostanete možnosť napísať príspevok na podporné fórum, alebo napísať správu o chybe.

Tu je zopár vecí, ktoré by ste mali povšimnúť a odskúšať:

  • V prípade, že používate lokalizovanú verziu WordPress, tak budú automaticky stiahnuté aktuálne dostupné jazykové súbory pre oficiálne WordPress importéri a základné témy. (Viac toho príde neskôr.)
  • Na meranie bezpečnosti vašich hesiel sa odteraz používa knižnica zxcvbn od Dropboxu. Silné heslá sú veľmi dôležité!
  • Výsledky vyhľadávania sú teraz radené podľa relevancie a nie len podľa dátumu, ako tomu bolo doteraz. Znamená to, že ak sa váš hľadaný vyraz nachádza aj v nadpise a nie len v obsahu, bude tento príspevok posunutý vyššie.
  • Vývojári by si mali pozrieť nové pokročilé dátumové dotazy vo WP_Query.(#18694)

Tento softvér je ešte stále v štádiu vývoja a neodporúčame ho používať na produkčných stránkach. Radšej si vytvorte novú inštaláciu, ktorou nič nemôžete pokaziť, a pohrajte sa s ňou, koľko vám srdce ráči. Na otestovanie WordPress 3.7 skúste modul WordPress Beta Tester (vyberte “bleeding edge nightlies”) alebo si stiahnite  súbory priamo (zip).

Nezabudnite nám vždy o akejkoľvek nájdenej chybe povedať v Alfa/Beta sekcii na fóre podpory. Ak ste skúsení v písaní chybových reportov použite Trac. Zoznamy zatiaľ známych problém a všetkého čo bolo zatiaľ opravené.

Príjemné testovanie!

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here