WordPress 3.7 “Basie”

8

Verzia 3.7 nesie meno na počesť Count Basie a je všetkým dostupná na stiahnutie zdarma alebo ako aktualizácia priamo vo vašom WordPress. Obsahuje v sebe niekoľko dôležitých zmien ktoré sa týkajú architektúry aplikácie.

 • Aktualizácia prebehne zatiaľ čo vy spíte: S WordPress 3.7 nemusíte pohnúť ani prstom aby ste nasadili najnovšiu bezpečnostnú alebo opravnú aktualizáciu. Proces aktualizácie bol ešte viac vylepšený, aby bol spoľahlivejší a viac bezpečný.
 • Bezpečnejšie heslo: Vaše heslo je prvou líniou ochrany vášho webu. Odporúča sa používať komplexnejšie, dlhšie a unikátne heslá. Z tohoto dôvodu bol zlepšený merač hesla v novom WordPress aby bol inteligentnejší a prísnejší. Mal by rozpoznať základné časté chyby a zraniteľnosti vo vašom hesle (dátumy, mená, klávesové sekvencie (123456789) a dokonca aj odkazy na pop kultúru (Lady Gaga).
 • Vylepšená globálna podpora: Lokalizované verzie WordPress budú môcť sťahovať  kompletné preklady rýchlejšie. WordPress 3.7 pridáva podporu pre automatické inštalácie správneho jazyka a udržovanie týchto súborov v najnovšie dostupnej verzii. Je to veľmi dobrá správa pre všetky WordPress inštalácie v inom jazyku ako anglickom.

Vývojári majú veľa možností ako kontrolovať nový systém aktualizácií a to čo sa týka tých hlavných ako aj vedľajších verzií. Okrem toho máte k dispozícii sofistikovanejšie dotazy a niekoľko vylepšení pre multisite. Pre podrobnejšie informácie si prečítajte Codex alebo si prejdite viac ako 400 uzavretých tiketov na Trac.

Nová vlna

Toto vydanie bolo vedené Andrewom Nacinom ktorému pomáhali Dion Hulse a Jon Cave. Ide o prvé vydanie pri použití takzvaného „plugin-first“ vývojového procesu, čo umožňuje vydávať nové verzie rýchlejšie (3.6 bola v auguste). Verzia 3.8 je plánovaná na december a je pripravovaná rovnakým spôsobom. Je to metóda, pri ktorej sa zamýšľaná novinka alebo vylepšenie prezentuje najskôr ako modul (viď MP6) čo znamená väčšiu flexibilitu pri implementácii novej funkcionality. Vývoj sa teda rozkúskuje na menšie časti, ktoré sú vedené vlastným tímom a sú nezávislé od samotného vydania. Viac sa o tomto veľkom experimente dočítate na blogu make/core.

Všetkých čo prispeli do vývoja nájdete v oficiálnom článku na WordPress.org.

Vychutnajte si možno už poslednú manuálnu aktualizáciu. Vidíme sa čoskoro pri verzii 3.8 ;).

 

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

  • Slovenčina ti zostane. Akurát nebudeš mať preložené texty, ktoré sú v 3.7 nové (125 fráz). Na preklade pracujeme, mohol by byť dostupný v priebehu týždňa.

 1. Tie tiche/automaticke aktualizacie sa daju vypnut? Ked nastane situacia ako pri megafaile s NextGEN Gallery 2, tak je to vazny problem. Odvtedy uz kontrolujem fora pred updatom.

  • Tieto automatické aktualizácie na pozadí sú neuveriteľne bezpečné a stabilné. Nebali by ani náhodou zbehnúť ak je tam nejaký vážny konflikt. Navyše minoritné aktualizácie, teda napríklad 3.7.x nemajú prečo robiť veľké zmeny a tým rozhasiť chod modulov. Veľmi pekne to je rozpísané v príspevku The definitive guide to disabling auto updates in WordPress 3.7.

   Ak ich naozaj chces ručne zakázať, stačí jednoducho pridať do súboru wp-config.php: define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

  • Vďaka za ochotu. WordPress 3.7 je už doprekladaný. Momentálne ho testujeme. Plánujeme ho vydať v najbližších dňoch.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here