WordPress 3.6 “Oscar”

9

Najnovší namakaný WordPress vo verzií 3.6 uzrel svetlo sveta. Nájdete v ňom novú na blog zameranú základnú tému, zdokonalené automatické ukladanie a uzamykanie príspevkov pri úpravách, prerobené prehliadanie revízií, natívnu podporu pre vkladanie audia a videa, vylepšenú integráciu so Spotify, Rdio a SoundCloud. Pozrite si video predstavujúce niektoré z funkcií prezentované profesionálnymi hercami:

Toto vydanie bolo pomenované „Oscar“ na počesť jazzovému pianistovi Oscarovi Petersonovi.

Používateľská funkcionalita

 • Nová Twenty Thirteen téma inšpirovaná moderným umením, ktorá pomôže upriamiť pozornosť na váš obsah farebným dizajnom na celú šírku a s plnou podporou multimediálneho obsahu.
 • Prepracované revízie ukladajú každú zmenu a ponúkajú nový interface na jednoduché porovnávanie revízií príspevkov riadok po riadku.
 • Uzamykanie príspevkov a vylepšené automatické ukladanie ocenia najmä webové stránky s viacej ako jedným aktívne píšucim autorom. Každý autor má teraz vlastný kanál automatického ukladania a zmeny sú ukladané ako lokálne tak na servery (oveľa ťažšie prídete o ťažko napísané riadky). Pridaná bola možnosť prebrať úpravy príspevku od používateľa, ktorý ho práve upravuje.
 • Vstavaný HTML5 multimediálny prehrávač pre jednoduché vkladanie audio a video súborov.
 • Menu editor je teraz oveľa ľahší na používanie a pochopenie.

Funkcie pre vývojárov

 • Nové audio/video API umožňuje prístup k metadátam ako sú napríklad ID3 tagy.
 • Odteraz je možné využiť HTML5 markup pre veci ako komentovacie a vyhľadávacie formuláre, či zoznamy komentárov.
 • Lepšie filtre pre revízie, takže môžte nastaviť čo chcete ukladať do histórie pre jednotlivé typy príspevkov.
 • Tony ďalších zmien vypísaných v kódexe a vždy sa môžete pokochať pohľadom na 700 vyriešených tiketov.

Vydanie „trišestky“ viedol  Mark Jaquith a Aaron Campbell spolu ďalšími dobrovoľníkmi ktorí neváhali a prispeli do vývoja. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Takže pustite si nejakú dobrú muzičku od Oscara Petersona a aktualizujte čím skôr ;).

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

9 Komentáre

 1. Kedy bude Slovenčina by zaujímalo aj mňa. Pozeral som ze preklad je na 100%, ktovie ako rýchlo sa to podari zahrnúť do inštalácie. Vie niekto aspoň orientačný dátum? 🙂

  • Väčšina prekladových súborov je pripravená. Zostáva doprekladať administráciu WP, čo predpokladám bude do 2 dní. Následne preklad otestujeme a odladíme najväčšie chyby a koncom týždňa by preklad mohol byť k stiahnutiu.

  • Slovenská verzia WP 3.6 je pripravená. Dnes prebieha finálne testovanie a večer ju vydáme.

  • NextGen Gallery vyšla pred týždňom nová verzia 2.0 a obsahuje ešte viacero chýb, ktoré sa prejavujú nie len vo WP 3.6 ale aj vo WP 3.5. Zatiaľ ju neodporúčame inštalovať na produkčné stránky. Radšej počkajte na opravnú verziu (2.0.1), na ktorej usilovne pracujú.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here