WordPress 3.4 “Green”

5

WordPress 3.4 už čaká len na to, kedy si ho stiahnete. Vydanie je venované gitaristovi Grantovi Greenovi, ktorého oduševnene jednoduchý prejav robil spoločnosť mnohým ľuďom počas príprav „trištvorky“.

V tejto verzii nájdete značné vylepšenia týkajúce sa prispôsobovania tém, vlastných hlavičiek, vkladania Twitter správ a popisov obrázkov. O všetkých zmenách sme vás už priebežne informovali a pozrieť si ich môžete aj v tomto videu:

Používatelia

Najväčším prídavkom v 3.4 je vizuálny editor tém,  ktorý vám umožní pohrať sa s rôznymi nastavenia vzhľadu vašej témy bez toho, aby ste akokoľvek zasiahli do niečoho na vašej živej webovej stránke. V témach podporujúcu túto novinku je možné meniť farby, pozadia a samozrejme vkladať vlastné obrázky do hlavičky. Na pláne je toho ešte oveľa viac.

V ovládacom paneli pribudlo množstvo vylepšení pre ešte jednoduchšie každodenné používanie. Napríklad, ak máte veľké množstvo nahratých tém, je teraz oveľa ľahšie si z nich vyberať bez toho aby ste museli preklikávať jednotlivé stránky. Je tiež možné vybrať obrázok pre hlavičku priamo z galérie multimédií a určiť jeho šírku a výšku.

Funkcia automatického vkladania bola rozšírená o podporu správ z Twitteru. Stačí iba vložiť odkaz na správu a zobrazovať sa bude pekne formátovaný „twít“. Popisky obrázkov konečne podporujú aj HTML, takže ich môžete naštýlovať ako potrebujete.

Vývojári

Vydanie prináša stovky vylepšení a zmien v API aplikácie. Medzi zaujímavejšie patria tie týkajúce sa XML-RPC, API pre témy a vlastné prispôsobiteľné hlavičky, značné optimalizovanie výkonu pre dotazy vo WP_Query a zmeny v systéme prekladania. Celkom slušný výpis nájdete v kódexe a vždy je tu aj priamo Trac.

Zoznam všetkých účastníkov vývoja WordPress 3.4 nájdete v pôvodnom článku.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

5 Komentáre

  1. Chcem sa opýtať, keď prevediem aktualizáciu na túto novú verziu, pôvodnú STAIHNUTÚ verziu my nezmaže ani akokoľvek nepoškodí ?

    • Pri aktualizácií sa prepíšu (nebudú zachované) zmenené súbory. Bude zachovaný súbor wp-config.php ako aj všetky modifikácie v témach a moduloch, ak tie nebudú aktualizované osobitne. V žiadnom prípade sa neodporúča upravovať základné súbory WordPress!

  2. […] verzia WordPress 3.4.1 uzrela svetlo sveta síce už pred týždňom, no pre menšie technické problémy je automatická […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here