WordPress 3.4 Beta 1

1

Nová verzia WordPress 3.4 je pripravená na beta testovanie!

Ako zvyčajne pripomíname, že tento softvér je ešte stále vo vývoji a neodporúčame jeho používanie na produkčných stránkach – vytvorte si radšej nejakú testovaciu stránku kdesa  s tým budete hrať. Ak sa vám podarí niečo pokaziť (nájdete chybu/bug), prosím nahláste to alebo ak ste aj programátor skúste nám to pomôcť opraviť.

V prípade, že všetko pôjde dobre, je vydanie WordPress 3.4 naplánované na máj tohoto roku. Čím viac pomôžete pri testovaní a opravovaní chýb, tým skôr bude možné pristúpiť k vydaniu finálnej verzie. Ak sa chcete stať beta testerom pozrite si tento článok o nahlasovaní chýb.

Čo nové pribudlo:

 • Editor tém so živým náhľadom
 • Flexibilná veľkosť vlastnej hlavičky
 • Výber vlastnej hlavičky a obrázkov pozadia z multimediálnej knižnice
 • Vylepšené vyhľadávanie a výber témy

A čo sa zmenilo pod kapotou:

 • Nové XML-RPC API pre externé a mobilné aplikácie
 • Nové API na zaregistrovanie podpory vlastných hlavičiek a pozadí pre tému
 • Zlepšenie výkonu WP_Query rozdelením dotazu (prosím otestovať!)
 • Zdokonalená lokalizácia do rôznych jazykovch (lepší výkon a podpora lokálnych nastavení)
 • Zrýchlenie a vylepšené API pri práci s výpisom nainštalovaných tém
 • pridaná možnosť inštalovať odvodené témy (child themes) z katalógu tém na WordPress.org

Vždy keď natrafíte na niečo čo sa vám nezdá, nahláste to! Môžete to prediskutovať na alfa/beta fóre, poslať emailom do wp-tester listu alebo ak ste si istí, že sa s tou chybou stretli aj ostatní, môžete to nahlásiť do WordPress Core Trac. (Odporúčame začať na fóre alebo v mailing liste.)

Vývojári tém a modulov, ktorí nesledovali vývoj verzie 3.4, prosím začnite s tým teraz aby ste mohli pripraviť aktualizácie vašich tém a modulov a zaručiť ich kompatibilitu s najnovšou verziou WordPress.

Ostatní môžete prispieť svojou pomocou pri prekladaní (preklad administrácie a ostatných súčasti nájdete vľavo na hlavnej stránke projektu).

Sťahujte WordPress 3.4 Beta 1

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

 1. […] Zdravíme všetkých nadšencov testovania nových WordPress. Máme tu ďalší týždeň a s ním aj ďalšiu beta verziu. Od vydania prvej bety bolo na základe spätnej väzby pri testovaní spracovaných viac ako 60 rôznych chýb a vylepšení funkcionality. Ak ste sa zúčastnili testovania Beta 1 verzie, prosím aktualizujte na Beta 2 a uistite sa, že vám všetko stále funguje ako má. Vývojárom tém a modulov pripomíname aby nezabúdali skontrolovať kompatibilitu svojich výtvorov s WordPress 3.4 beta. Stále nahlasujte všetky nedostatky. Všetko podstatné k testovaniu a pripravovanej verzii sme už napísali minulý týždeň v článku WordPress 3.4 Beta 1. […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here