WordPress 3.4.1 prináša niekoľko vylepšení a je bezpečnejší

13

Vydanie WordPress 3.4 prebehlo veľmi hladko a za dva týždne si ho stiahlo 3 milióny ľudí. Teraz tu máme opravu na 18 chýb, ktoré sme si pri testovaní nevšimli:

 • Opravený problém kedy neboli rozoznané niektoré šablóny stránok.
 • Odstránené problémy so štruktúrou trvalých odkazov pre kategórie.
 • Lepšie ošetrené nesprávne načítavanie JavaScriptu v moduloch a témach.
 • Pridaná ranná podpora nahrávania obrázkov na iOS 6.
 • Od teraz je v moduloch možné zistiť, či boli aktivované pre celú sieť.
 • Vylepšená kompatibilita so servermi s nainštalovanou istou verziou PHP (5.2.4, 5.4) alebo s neštandardnými nastaveniami (safe mode, open_basedir), čo mohlo spôsobiť vypisovanie upozornení a v niektorých prípadoch aj zabránenie odosielania emailov.

Verzia 3.4.1 opravuje bezpečnostné nedostatky a vylepšuje celkové zabezpečenie. Niektoré dôležité informácie mohli byť potenciálne prezradené a takisto tu bol bug, ktorý umožňoval manipuláciu siete (multisite) neoprávnenými používateľmi. Tieto problémy boli odhalené a následne opravené WodPress bezpečnostným tímom.

Stiahnite si WordPress 3.4.1 alebo vo vašom administračnom rozhraní urobte automatizovanú aktualizáciu.

Pomoc pri prekladaní je neustále potrebná, tak neváhajte priložiť ruku k dielu ;).

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

13 Komentáre

 1. Linka na preklad v texte nefunguje. Nasiel som si to ale svojpomocne, ze pomozem s prekladom. Zevraj je prelozenych 94%, ale ked som do neho vosiel a vyfiltroval som si neprelezone, tak mi nic nezobrazil. Iba boli niektore zlte, ze ich treba potvrdit. Cize na com to teraz stoji? Mozem potvrdzovat aj ja?

  • Ktorú linku myslíš? Treba preložiť tie dve administrácie, na ktoré nájdeš odkazy v bočnom paneli. Potvrdzovať môžu len správcovia prekladu. Schvaľovanie nechaj na nás, ale podstatné je aby preložený celý WordPress, nie len jeho časť.

  • Presne tak. Vsetky frazy su uz prelozene. Teraz je to uz len na nas validatoroch aby sme to cele presli, poopravovali po huncutoch, ktory prekladali cez Google translator a bude to. Predpokladam, ze v priebehu 2 tyzdnov vydame slovencinu na WP 3.4.1. Dakujeme vsetkym, ktori pomohli s prekladanim.

  • Slovencina je stale v procese validovania a schvalovania. Je to dost prace, momentalne na tom pracujeme styria. Robime vsetko pre to aby do bolo cim skor. Priebezny stav najdes na hlavnej stranke WP.sk.

 2. ja mam wordpress v AJ, ako tam tu slovenčinu dostanem??? Ona by sa mala automaticky pri reinštalácii nainštalovať? Som to stále nejak nepochopil… kks. 🙂
  Ďakujem za odpoveď chlapci. 😉

  • Základný návod na pridanie slovenčiny nájdeš na úvodnej stránke http://sk.wordpress.org v časti inštalácia. Všetky možnosti pridania slovenčiny do WordPress zhrnieme v blízkej dobe v samostatnom článku.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here