WordPress 3.3 “Sonny”

3

Posledná a zatiaľ najlepšia verzia aplikácie, WordPress 3.3, nesúca kódové označenie “Sonny” na počesť vynikajúcemu jazzovému saxofónistovi Sonny Stittovi, bola práve vydaná a vy si ju môžete hneď stiahnúť alebo spustiť aktualizáciu priamo z WordPress ovládacieho panela.

WordPress bol od vydania verzie 3.0 stiahnutý viac ako 65 miliónov krát a toto je od vtedy už tretia majoritná verzia nabitá novinkami a vylepšeniami. Prináša podstatne zdokonalené používateľské rozhranie, navigačné menu, nahrávanie multimédií a importovanie obsahu. V nasledujúcom videu si môžete vizuálne pozrieť ako „tritrojka“ vyzerá a čo má pod kapotou.

Niečo pre používateľov

Určite oceníte nový nahrávač multimédií, do ktorého teraz jednoducho presuniete a pustíte súbory priamo z pracovnej plochy vášho počítača. Okrem toho tu máme vysúvacie menu pre lepšiu a prehľadnejšiu navigáciu, nový panel nástrojov, zlepšené kooperatívne úpravy a importovací nástroj pre Tumblr. Taktiež sa nezabudlo na ľudí, pre ktorých je WordPress úplne nový alebo s ním majú zatiaľ len málo skúseností a preto boli pridané špeciálne ukazovatele s tipmi pre lepšiu orientáciu v aplikácií. K tomu ešte patrí privítacia správa pri prvej návšteve ovládacieho panela a prerobené pomocné karty pre celé používateľské rozhranie. Značne sa vylepšila ovládateľnosť celej administrácie na iPade a ostatných tabletoch s dotykovou obrazovkou.

Niečo pre vývojárov

Na svoje si prídu aj samotní programátori. Odporúčame vám začať s prieskumom nového API pre editor a novej integrovanej jQuery verzie, či lepšími možnosťami na prispôsobenie pomocných obrazoviek, výkonnejšími trvalými odkazmi pri použití názvu príspevku alebo ďalšími drobnosťami spomenutými v kódexev Trac.

Všetci čo sa zaslúži o naservírovanie tohto ďalšieho WordPress diela, ale aj predošlých vydaní na vaše webové stránky, nájdete v sekcií „O WordPress“ a tiež v článku na WordPress.org.

Viac sme vám už napísali v predchádzajúcich článkoch a tešíme sa na vaše skúsenosti a postrehy pri inštalácií a používaní WordPress 3.3. Nezabúdajte sa takisto zapojiť do prekladania!

Nech vás internet sprevádza. 😉

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

  1. […] pre WordPress 3.3.1 je konečne na svete. Vydanie prekladu nám síce trvalo o mesiac kratšie ako pri verzii 3.2, no […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here