WordPress 3.2, Beta 1

5

Zdá sa, ako by bol WordPress 3.1 vydaný ešte len včera, a už tu máme ďalšiu verziu. V skutočnosti ubehli takmer tri mesiace a vývojári za tento čas dávali dokopy vydanie 3.2, ktoré je zamerané hlavne na zlepšenie výkonu celej aplikácie. Dnes tu máme prvú betu!

Ako zvyčajne, neodporúčame používať tento software na vašich živých stránkach, nakoľko sa jedná ešte len o testovaciu verziu. V prípade, že nájdete nejakú chybu, nezabudnite ju nahlásiť. Určite tiež ocením vaše programátorské znalosti pri jej opravovaní.

Ak všetko pôjde podľa plánu, mal by byť WordPress 3.2 vydaný na konci júna. Samozrejme, všetko zavisí od toho, ako pôjde beta-testovanie. Čím viac pomoci dostanem od vás bežných užívateľov, ale aj skúsených programátorov, tým skôr sa vyladia nedostatky a urýchli sa proces vydania finálnej verzie. Pre tých, ktorí by sa chceli stať aktívnymi beta-testermi, tu máme užitočnú príručku.

Čo je nové:

 • Zlepšenie výkonu o akom ste ani nesnívali. Čo to znamená? Veci pôjdu rýchlejšie!
 • Písanie bez zbytočného rozptyľovania. Mód vizuálneho editora na celú obrazovku vám umožní nerušené písanie a to vrátane HTML editora. WordPress vám umožní sústrediť sa na to, čo je najdôležitejšie – váš obsah.
 • Zmena vzhľadu nástenky. Posledná väčšia zmena v dizajne WordPress bola v roku 2008. Toto nie je ani tak prerobenie vzhľadu, ale skôr jeho omladenie, aby sa WordPress mohol cítiť mladší.  Predsa len mu tento mesiac bude už 8 rokov.
 • Nová základná téma. Predstavujeme vám Twenty Eleven postavenú na populárnej Duster téme (stiahnuť si ju môžte aj osobitne z katalógu tém). Rotujúce obrázky v hlavičke, podpora formátu príspevkov a ďalšie zaujímavé vychytávky.
 • Browse Happy. WordPress je robený tak, aby fungoval na všetkých moderných prehliadačoch. Ak sa prihlásite do nástenky so staršou verziou prehliadača, tak budete na túto skutočnosť upozornení a bude vám ponúknutá jeho novšia verzia.
 • Administračný panel. Bolo pridaných viac odkazov, aby bol pre vás ešte užitočnejší.

Majte na pamäti:

 • WordPress má nové systémové požiadavky: PHP 5.2.4 a MySQL 5.0.
 • Internet Explorer 6 nebude už viac podporovaný (konečne).
 • Bolo presunuté menu s obľúbenými položkami. Ak ste niekedy napísali modul, ktorý využíval toto menu, tak je čas začať využívať administračné menu.

Známe nedostatky:

 • Modrá administračná schéma nebola ešte aktualizovaná, takže robte vaše testovanie v šedej farbe.

Pamätajte, ak nájdete niečo čo vyzerá ako chyba, nahláste ju! Môžete to prediskutovať na  alpha/beta fóre alebo poslať ako email do wp-testers zoznamu. V prípade, že ste si overili výskyt chyby u viacerých užívateľov, môžete to náhlasiť priamo do WordPress Core Trac (odporúčame ale začať na fóre alebo v mailingovom zozname).

Vývojári tém a modulov, ktorí nesledovali vývojový cyklus 3.2, prosím začnite s tým teraz, aby ste mohli včas aktualizovať vaše témy a moduly. Zabezpečíte tým ich kompatibilitu s najnovšou verziou WordPress.

Poznámka pre vývojárov: WordPress budujú stovky vývojárov. Ak vám záleží na tom, aby vydanie vyšlo načas, neváhajte sa pridať. Možno nemáte čas na testovanie, ale stále môžete pomôcť opravením niektorej zo známych chýb.

Sťahujte WordPress 3.2 Beta 1


ZDROJ: http://wordpress.org/news/2011/05/wordpress-3-2-beta-1/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

5 Komentáre

  • V momentálne dostupnej testovacej verzii je značne viditeľné zrýchlenie v ovládacom panely a vývojári optimalizujú kód aby celá aplikácia bežala svižnejšie. Toto vydanie je primárne zamerané na to aby užívateľovi zjednodušilo, spríjemnilo a zrýchlilo prácu s WordPress.

 1. […] pravidlách testovania sme sa zmienili už v predchádzajúcom článku, tak teraz vám len povieme čo sa […]

 2. […] Ak pri testovaní kandidáta na vydanie narazíte na chybu, na jej nahlásenie použite postup spomenutý v predchádzajúcom článku. […]

 3. […] Zoznam chýb nájdených v tejto testovacej verzií nájdete na nasledujúcej adrese a hlavné vylepšenia vo WordPress 3.2, na ktoré sa môžete zamerať, sú spísané v tomto článku. […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here