WordPress 3.1 Kandidát na vydanie 3

1

Práve bol sprístupnený na stiahnutie už tretí kandidát na vydanie pre WordPress 3.1. Po dôkladnom zhodnotení funkcionality v 3.1 sa vývojári rozhodli pre zopár vylepšení. Táto verzia prináša niekoľko významných zmien oproti predošlej verzii, na ktoré by ste sa mali zamerať.

Najväčšou zmenou je odstránenie AJAXu z tabuľkových zoznamov, čo bol pokus pridať AJAX stránkovanie, vyhľadávanie, zoraďovanie a zjednotenie API pre tabuľkové zoznamy, ktoré by mohli používať moduly. Dlhodobejšie testovanie bohužiaľ ukázalo, že je tam príliš veľa zásadných chýb a problémy s použiteľnosťou implementovaného kódu. Vývojári strávili posledný týždeň navracaním kódu do stavu, kedy bola pridaná len najdôležitejšia funkcionalita tohto riešenia.

  • Z užívateľského hľadiska bol AJAX kompletne odstránený z tabuľkových zoznamov. Vývojári plánujú toto vylepšenie poriadne a plne implementovať v budúcej verzii. Zoraďovanie na základe stĺpcov ostáva, ale všetko ostatné sa vrátilo do stavu verzie 3.0.
  • Pre vývojárov je odteraz celé API tabuľkových zoznamov označené ako „súkromné“. Znamená to, že je veľmi pravdepodobné poškodenie funkčnosti v budúcej verzii, ak ho niekto použije pre svoj modul alebo tému. Prosím vyvarujte sa jeho použitiu! Povolenie používať všetky zaujímavé lahôdky sa oficiálne plánuje pridať do ďalšej verzie.

Toto bol jediný spôsob ako zamedziť zhoršeniu funkčnosti a použiteľnosti pri prechode z 3.0 na 3.1. Používatelia a programátori modulov môžu  stále využívať doterajšie možnosti a dokonca ešte aj nejaké naviac.

Z dôvodu veľkých zmien v kóde si tento kandidát na vydanie vyžaduje naozaj rozsiahle testovanie. Musí byť skontrolovaná každá stránka, na ktorej sa nachádza tabuľkový zoznam, a to vrátane klávesových skratiek (ak ste o nich doteraz nepočuli alebo ste ich ešte nepoužili, máte jedinečnú príležitosť ich vyskúšať).

Ostatné opravy v RC3:

  • správne zobrazenie autorov v rozbaľovacom menu pri rýchlej úprave
  • niekoľko dôležitých opráv týkajúcich sa premenných v dotazoch pre taxonómie
  • opravený proces mazania tém
  • oprava stránok pre články
  • IIS a Multisite: zabránenie vynulovaniu web.config pri uložení trvalých odkazov
  • korektné overovanie formátov článku a ich “prepisovacích pravidiel” (rewrite rules)

Ak ste pri testovaní tohto kandidáta na vydanie našli chybu, je niekoľko možností, ako ju ohlásite:

Na testovanie môžete použiť modul WordPress Beta Tester (kde si vyberiete “bleeding edge nightlies”), alebo si kandidáta na vydanie stiahnite priamo tu (zip).

V prípade, že sa objavia nejaké chyby, nájdete ich tu.

Sťahujte WordPress 3.1 RC3


ZDROJ:

http://wordpress.org/news/2011/01/wordpress-3-1-release-candidate-3/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

  1. […] O možnostiach ako testovať sme vás informovali v predchádzajúcom článku o kandidátovi na vydanie 3. […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here