WordPress 3.1 Beta 1

1

Aj keď po vydaní 3.0 boli plány trochu iné a s vydávaním ďalších verzií sa malo trochu zvoľniť, už teraz tu máme WordPress 3.1 Beta 1. Ako zvyčajne, všetka nová funkcionalita je už hotová a treba len doladiť nejaké tie bugy. A v tomto štádiu by sme vás chceli poprosiť, či nám s testovaním tejto ďalšej novej verzie opäť pomôžete. Ako je to už pri každej bete, musíme pripomenúť, že sa ešte stále jedná o vývojovú verziu a teda nie je odporúčané nasadzovať ju na živú stránku! Jednoducho si vytvorte nejakú testovaciu stránku a tam sa s tým hrajte. V prípade, že nájdete nejakú chybu či nedostatok, hneď ho nahláste a ak ste programátorom či kóderom, môžete nám aj pomôcť s opravou.

Ak všetko pôjde ako má, tak WordPress 3.1 uzrie svetlo sveta v celej svojej kráse ešte na sklonku tohto roku. Všetko samozrejme záleží od toho, ako pôjde testovanie a aké problémy sa vyskytnú, takže sa dátum vydania môže ľahko posunúť. Čím viac pomoci dostaneme pri testovaní, tým skôr sa táto verzia dostane na vaše stránky v stabilnom vydaní.

Sťahujte WordPress 3.1 Beta 1

V prípade, že sa chcete stať betatesterom, nezabudnite si načítať tento článok v Codexe o tom ako reportovať bugy. Čo nového vám táto verzia prináša a na čo by ste sa mali zamerať (pre korektnosť ponechávame termíny v pôvodnom znení):

Takisto tu máme pár vecí, o ktorých sa vie, že nie sú „úplne dotiahnuté“, ale bolo by zbytočné kvôli nim betatestovanie zdržiavať. Všetky budú odstránené pred vydaním finálnej verzie WordPress 3.1. Tieto aj iné nedostatky sa budú postupne opravovať a pridávať do kódu. O čom by ste mali vedieť:

  • Fatal error: Call to a member function is_page() on a non-object in /wp-includes/query.php. „is_page()“ môže byť hocijaká podmienková funkcia. Tento problém sa vyskytuje, keď téma alebo modul robí niečo zle. Nejaký kód kontroluje hodnotu podmienkovej funkcie ešte pred tým, ako je zostavená Query, čo znamená, že zatiaľ to nefunguje ako má. V 3.0 tieto funkcie potichu vždy vracali false. V 3.1 už vracajú „Fatal error„. O toto bude postarané vo finálnej verzii, no môžete využiť šancu opraviť to pre vaše moduly sami už teraz.(#14729)
  • Všetky známe nedostatky nahlásené na opravu pred vydaním sú v Trac. Prosím skontrolujte zoznam, či sa tam váš bug už nenachádza.

Pamätajte na to, že vždy, keď nájdete niečo, čo vyzerá ako bug, tak to nahláste! Taktiež to môžete prediskutovať v alpha/beta fóre alebo poslať e-mailom do wp-testers listu a keď si potvrdíte, že s danou vecou majú problémy aj ostatní, tak ju nahláste do WordPress Core Trac. (Odporúčame začínať na fóre alebo mailing liste.)

Autori modulov a tém, ak ste nesledovali zmeny v 3.1, začnite s tým teraz, aby vaše moduly a témy zostali kompatibilné s najnovšou verziou.

Poznámka pre vývojárov: WordPress je zostavený z príspevkov stoviek vývojárov. Ak chcete, aby bola 3.1 vydaná načas, tak sa neváhajte pridať a niečim vlastným prispieť. Možno aj keď nemáte čas na testovanie, ešte stále nám môžete pomôcť poskytnutím záplaty na niektorý z mnohých bugov, o ktorých doteraz vieme.

Sťahujte WordPress 3.1 Beta 1


ZDROJ:

http://wordpress.org/news/2010/11/wordpress-3-1-beta-1/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

  1. […] si pozrieť zoznam doteraz známych chýb. V článku o beta verzií jedna sú spomenuté veci, na ktoré sa treba zamerať. V prípade, že už máte stránku s […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here