WordPress 3.1.1

4

WordPress 3.1.1 je dostupný na stiahnutie. Táto servisná a bezpečnostná aktualizácia opravuje takmer tridsať nedostatkov z verzie 3.1, vrátane:

 • vylepšenia bezpečnosti pri nahrávaní multimédií
 • zlepšenia výkonu
 • opravy podpory pre IIS6
 • opravy trvalých odkazov pre taxonómie a PATHINFO (/index.php/)
 • opravy niekoľkých ojedinelých prípadov v dotazoch (query) a taxonómiách, ktoré pri niektorých moduloch spôsobovali problémy s kompatibilitou

Verzia 3.1.1 taktiež odstraňuje tri bezpečnostné nedostatky, na ktoré prišli vývojári WordPress jadra Jon Cave a Peter Westwood z bezpečnostného tímu. Prvá z nich vylepšuje prevenciu CSRF v nahrávači multimédií. Druhá zabraňuje pádu PHP v určitých prostrediach pri diabolsky zostrojených odkazoch v komentároch a tretia adresuje závadu XSS.

Odporúčame aktualizovať na verziu 3.1.1 čím skôr a to aj v prípade, že ste nenarazili na žiadny problém, pretože sú v nej odstránené aj bezpečnostné chyby. Sťahujte 3.1.1 alebo automaticky aktualizujte z menu Nástenka → Aktualizácie v administračnej zóne vašej stránky.


ZDROJ: http://wordpress.org/news/2011/04/wordpress-3-1-1/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

 1. Bezpečnostné záplaty sú super, ale vždy keď robím upgrade, rozhasí mi to pluginy a potom niekoľko dní dávam dokopy celý web… a odkedy mám niekoľko desiatok webov, tak to už nie je reálné.

  Viete mi poradiť nejaký normálny spôsob, ako zostať bezpečný a zároveň funkčný?

  • Aktualizácia na minoritné verzie (napríklad 3.1.x) by mala byť úplne bez problémov a nemala by nič „rozhasiť“. Ak WordPress aktualizujete tradičným spôsobom a napriek tomu sa zakaždým niečo pokazí, tak bude skôr chyba v použitých moduloch a téme. Sám pravidelne aktualizujem desiatky webov založených na WordPress a v drvivej väčšine s tým nemám problém. Samozrejme musia byť nahodené na kvalitnom web hostingu a používať iba naozaj dobre naprogramované moduly a témy.

  • Už vyšla aj lokalizovaná verzia 3.1.1. Technicky je to rovnaké a WordPress ti ostane v slovenčine, ale v ojedinelých prípadoch môžu nastať komplikácie, preto je lepšie vždy radšej chvíľu počkať.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here