WordPress 3.0 “Thelonious”

8

Takže máme ho tu v celej svojej kráse. WordPress 3.0, už trinásta významnejšia verzia, ktorá prezentuje pol ročnú prácu 218 prispievateľov do kódu je dostupná na stiahnutie (alebo ako aktualizácia z vášho ovládacieho panela). Medzi hlavné novinky tejto verzie patrí sexy nová východisková téma nazvaná Twenty Ten. Vývojári tém majú nové API, ktoré umožňuje implementovať prispôsobiteľné pozadia, hlavičky, skrátené odkazy, menu (už žiadna úprava súborov), typy článkov a taxonómie. (Všetko to môžte vidieť v téme Twenty Ten.) Vývojári a správcovia siete ocenia dlho očakávanú fúziu MU a WordPress, vytvorenie novej viac-stránkovej funkcionality, ktorá umožňuje prevádzku jedného blogu, ale aj 10 miliónov z jednej rovnakej inštalácie. Ako užívateľovi sa vám bude určite páčiť odľahčenejší interface, kontextová nápoveda na každej obrazovke, 1217 opravených chýb a vylepšení, hromadné aktualizácie, čo umožnuje jedným klikom aktualizovať 15 modulov naraz a bla bla bla, proste si pozrite video nižšie. :) (V HD, ak môžete, aby ste mohli zachytiť „Easter eggs“.)

https://videopress.com/v/wp-content/plugins/video/flvplayer.swf?ver=1.21

Pre lepší prehľad o všetkom čo sa zmenilo a vylepšilo v 3.0 choďte na stránku 3.0 Kódexu alebo tí naozaj zvedaví si môžu pozrieť dlhý zoznam opravených chýb v Trac .

Budúcnosť

Človek by očakával, že na tomto mieste budú nejaké informácie o 3.1, ale nebudú a hneď vám poviem prečo. Vývojársky tím sa rozhodol, že preruší pravidelných cyklus vydávania nových verzií, nakoľko práca okolo samotného základného WordPress bola natoľko vyčerpávajúca (aj keď je vidno, že to prinieslo svoje ovocie, veď 2.9 si stiahlo viac ako 10.3 milióna ľudí), že sa nemohli venovať ničomu inému, čo k tomuto systému tiež patrí. Takže v najbližších mesiacoch sa budú venovať prezentácií, kódexu (dokumentácií), fóru (možno popracujú zase trošku viac aj na bbPresse), profiloch, aktualizácií a kompatibilite API, adresáru tém a modulov, mailing listom, základným modulom, wordcamp.org… je tu nekonečne veľa možností. Ich cieľom nie je urobiť veci dokonalými, ale určite ich spraviť lepšími ako sú teraz. Toto by malo umožniť vytvoriť dostatočne silnú infraštruktúru pre komunitu okolo WordPress, aby sa nám všetkým s ním pracovalo ešte lepšie a aby mohla prijať ďalšie milióny dychtivých záujemcov o tento geniálny publikačný systém, ktorý všetci tak strašne zbožňujeme.

Preklad WordPress 3.0 do slovenčiny ešte stále nie je celkom kompletný, tak by som chcel poprosiť ľudí, ktorí by mohli pomôcť s prekladom a jeho korekciou nech si prečítajú tento článok.

O skúsenosti, alebo aj problémy s novou verziou 3.0 sa samozrejme môžete podeliť na našom fóre.

Na záver by som chcel ešte pripomenúť, že zoznam všetkých 218 prispievateľov do cyklu 3.0, aj vďaka ktorým táto verzia vyzerá tak ako vyzerá, nájdete na adrese uvedenej nižšie, kde si tiež môžete pozrieť zaujímavé video Matta Mullenwega z WORDCAMP SAN FRANCISCO 2010 ako hovorí o WordPress a jeho budúcnosti.


ZDROJ:

 

http://wordpress.org/development/2010/06/thelonious/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

 1. Chcel som sa pripojit k prekladaniu, ale vyzera ze vsetko uz je prelozene… Kto to bude uvolnovat a schvalovat aby sme mali slovencinu cim skor?

  Dik
  M

 2. Zdravím,
  Je nejaký spôsob ako z GlotPressu „vytiahnuť“ poslednú verziu prekladu pre WP 3.0, ktorá je zatiaľ hotová?
  Vďaka,

 3. @Evene Vygenerovať sa to samozrejme dá, ak máš záujem mám vygenerovanú verziu z 17.6.2010 môžeš ma kontaktovať na johnnypea@wp.sk a pošlem ti ju

  @Stanley Neviem kedy bude preklad finálne vygenerovaný, lebo momentálne to má nastarosti Anilo

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here