Hneď na začiatok pripomínam, že toto je len prvá „betaverzia“ a nakoľko sú niektoré veci ešte nie celkom dotiahnuté do dokonalosti, tak sa ju neodporúča používať na ostrom, aktívnom webe. Táto prvá verzia by sa mala testovať počas tohto víkendu a už v priebehu budúceho týždňa by mala vyjsť ďalšia. WordPress 3.0 prináša veľa nového a vývojársky tím vypichol zopár vecí, na ktoré by sa mali „testeri“ zamerať.
Sťahujte WordPress 3.0 Beta 1, alebo aktualizujte svoj systém pomocou nižšie spomínaného modulu WordPress Beta Tester.
S čím by ste mali počítať:
- Nový systém správy položiek v menu (Appearance > Menus) nie je ešte celkom dokončený. V Beta 2 by sa mal zmeniť jeho vzhľad a mala by byť vylepšená celková funkcionalita. Môžte skúšať vytvárať a manažovať svoje vlastné menu a v prípade komplikácií nahlasovať „bugy“, ale musíte to robiť s vedomím, že vo finálnej verzií bude správa menu vyzerať inak.
- Sľúbené spojenie WordPress a WordPress MU je už v podstate funkčné aj v tejto verzií, ale to neznamená, že hneď budete môcť pridávať nové blogy a spravovať ich, tak ako ste boli zvyknutí pri starom WordPress MU. Ak máte záujem o testovanie práve funkcie viacerých blogov/stránok spravovaných z ovládacieho panela tzv. „Super adminom“, tak nasledujte inštrukcie v tomto článku.
- Vývojársky tím sa stále potýka s nejakými problémami v UI (používateľskom rozhraní), pretože sa skôr zameriaval na zdokonaľovanie a vytváranie nových užitočných funkcií v kóde.
Na čo by ste sa mali zamerať pri testovaní:
- Trochu sa pohrajte s novou „základnou“ témou, Twenty Ten, ktorá integruje napríklad aj funkcie voliteľného pozadia a hlavičky.
- V značnej miere bolo zdokonalené vytváranie a správa takzvaného „Custom Post Type“, teda ďalšieho druhu príspevkov ako sú teraz napríklad články, stránky, odkazy, prílohy… Ak vás táto funkcionalita zaujala, alebo ste už dlho na takéto niečo vo WordPress čakali, tak určite neprehliadnite článok, ktorý stručne opisuje ako s „Vlastnými Typmi Príspevkov“ zaobchádzať.
- „Viacstránkové“ rozhranie (ako ho poznáme z WordPress MU) si tiež vyžaduje veľké množstvo testovania, tak smelo do toho.
Na svoje „betatestovanie“ môžete použiť výborný modul WordPress Beta Tester, ktorý vám umožní aktualizovať váš WordPress na aktuálnu beta, či alfa verziu.
Pre tých naozaj „hardkórových“ betatesterov je tu potom wp-testers mailing list, kde môžete prediskutovať bugy, s ktorými ste sa stretli.
Verím, že nová verzia WordPress na vás zapôsobí, tak neváhajte a vyskúšajte si ju už teraz. Svojím testovaním urýchlite vydanie finálnej verzie a taktiež možno pomôžete odstrániť rôzne nedostatky. Pri vydaní ďalšej beteverzie vás samozrejme budeme vás informovať.
ZDROJ: http://wordpress.org/development/2010/04/wordpress-3-0-beta-1/
[…] WordPress 3.0, Beta 1 Zrušiť odpoveď […]